W końcu! Zakładki Eksploratora plików już w Windows 11!

Microsoft całkiem niedawno zaserwował nam pierwszą dużą aktualizację Windowsa 11 oznaczoną jako 22H2. W jej ramach udostępnione nam zostało multum ciekawych nowości – zarówno tych związanych z funkcjami oprogramowania, jak i z bezpieczeństwem jego pracy. Z niektórymi rozwiązaniami koncern z Redmond jednak nie zdążył na premierę łatki. Dotyczy to m.in. zmian w aplikacji Eksplorator plików, które wdrożone zostały dopiero w tym tygodniu.

Koniec z bałaganem podczas przeglądania folderów?

Do tej pory praca z wieloma oknami Eksploratora plików wiązała się z nieustannym bałaganem na ekranie naszego komputera, nad którym bardzo często ciężko było zapanować. Na szczęście Microsoft znalazł rozwiązanie tego problemu. Wraz z ostatnimi poprawkami dla Windowsa 11 do wspomnianej aplikacji trafiły karty, dzięki którym możliwe jest przełączanie się między wieloma folderami w ramach jednego okna. To bardzo praktyczne rozwiązanie!

Microsoft obiecał je fanom Windowsa 11 już jakiś czas temu i następnie dość długo je testował w ramach programu Windows Insider. Po oddaniu w ręce użytkowników nie powinno więc sprawiać żadnych problemów. Testuję je obecnie w trakcie codziennej pracy i muszę przyznać, że sprawdza się znakomicie. Mój pulpit nie jest już tak zawalony wieloma oknami i dzięki temu jestem bardziej produktywny przy zróżnicowanych zadaniach.

Czytaj też: Jabra Perform 45 – świetna słuchawka dla profesjonalistów!

Dajcie koniecznie znać, czy i na Waszych komputerach i tabletach zagościł nowy Eksplorator plików z kartami. Czy to Waszym zdaniem ważne usprawnienie w przypadku Windowsa 11? Każdego z nas – prędzej czy później – czeka przesiadka na to oprogramowanie, więc cieszy fakt, że koncern z Redmond cały czas pracuje nad jego harmonijnym rozwojem.