CES 2022: Nowe monitory Samsunga – dla każdego coś dobrego!

Co prawda targi CES 2022 w Las Vegas oficjalnie startują już pojutrze, jednak Samsung już teraz ujawnia nam urządzenia, które będzie chciał pokazać światu w trakcie tej imprezy. Oprócz telewizorów i nowych usług na rynek trafią także nowe monitory od koncernu z Korei, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

Samsung Odyssey Neo G8

Samsung Odyssey Neo G8 to nowy monitor z zakrzywionym ekranem w ofercie koncernu z Korei, zaprojektowany z myślą o graczach. Cechuje go przekątna matrycy 32″ i rozdzielczość pracy 4K. Warto przy okazji nadmienić, że jest to pierwszy na rynku monitor dla graczy z odświeżaniem 240 Hz! Spekuluje się, że taka częstotliwość odświeżania przełoży się na płynniejszy ruch obiektów i postaci na ekranie, niż jest to możliwe w konwencjonalnych monitorach o ultrawysokiej rozdzielczości. Samsung Odyssey Neo G8 będzie bazował na kwantowej mini-diodzie elektroluminescencyjnej. Jak widzimy na renderach, cechował będzie go dość mocny poziom zakrzywienia rzędu 1000R.

Samsung Smart Monitor M8

Samsung Smart Monitor M8 to kolejna nowość w ofercie koreańskiego producenta. Urządzenie charakteryzuje przekątna 32″ oraz rozdzielczość 4K. Panel UHD zapewnia 99% gamy kolorów sRGB, jednocześnie obsługując 1,07 miliarda kolorów przy jasności 400 nitów. Brzmi imponująco? To dodam jeszcze, że prezentowany monitor cechuje grubość zaledwie 11,4 mm. Jest więc o około trzy czwarte cieńszy od poprzednika. Warto wspomnieć o tym, że nowy monitor Samsunga oferuje funkcję HUB-a do zarządzania wszystkimi smart-sprzętami w naszym domu dzięki wsparciu dla Samsung SmartThings. Nie sposób nie wspomnieć o ruchomej, magnetycznej kamerze internetowej SlimFit. Jest ona przydatna podczas połączeń wideo, które są nieuniknione w dobie pandemii. Przyda się także graczom podczas prowadzenia gamingowych streamów.

Samsung UHD Monitor S8

Monitor Samsung S8 to sprzęt o wysokiej rozdzielczości pracy (UHD). Na rynku będzie dostępny w odmianie 27-calowej i 32-calowej. Nabywcom zaoferuje bardzo szeroką gamę bogatych i zróżnicowanych kolorów. Według koncernu z Korei jest to pierwszy na świecie monitor bezodblaskowy zweryfikowany przez UL (Underwriter Laboratories). Sprzęt wyposażony został w matową matrycę, by zapewnić wysoki komfort pracy nawet w bardzo słoneczne dni. Na pokładzie urządzenia dedykowanego codziennej pracy nie mogło zabraknąć złącz USB Type-C o mocy 90W. Pozwolą one na ładowanie laptopów i innych urządzeń mobilnych bez konieczności instalowania dodatkowych stacji dokujących i HUB-ów.

Nowe monitory Samsunga mają trafić do sprzedaży w pierwszej połowie bieżącego roku. Ich ceny nie zostały jeszcze ujawnione.