Składany Huawei P50 zadebiutuje tuż przed świętami. Zapowiada się intrygująco

Kieszonkowy składak ma być efektowny i dzięki nowym zawiasom – nieco tańszy od poprzedników.

Huawei poszerzy swoją serię P50, która zadebiutowała kilka miesięcy temu, o kolejny w swoim katalogu model składany – Huawei P50 Pocket (wcześniej prognozowano, że urządzenie będzie nosiło nazwę Mate V). Będzie to już czwarty składak Huaweia – poprzedziły go Mate X, Mate XS i Mate X2. O ile pierwsze dwa z nich rozwijały się do zewnątrz, dzięki czemu miały też dwa wspomagające ekrany zewnętrzne działające po złożeniu, zarówno Mate X2, jak i nadchodzący model bardziej przypominają składane w pionie Galaxy Z Flip 3 czy Motorolę Razr. 

Czytaj też: Huawei pozazdrościło Samsungowi! Będzie nowy „składak”!

Nowy smartfon ma być wyposażony w uproszczony zawias Zhaoli Technology, który nie tylko ma przyczynić się do większej odporności konstrukcji, ale też przyczynić się do znaczącej obniżki cen w porównaniu z wcześniejszymi składakami firmy. Od wspomnianej już konkurencji Samsunga czy Motoroli kieszonkowy Huawei ma też różnić się dodatkowym ekranem wspomagającym, który znajdzie się w jednym z dwóch kół w tylnym panelu. Model ma być dostępnym w wersji biało-złotej, a wg spekulacji GSM Arena wykorzystywał będzie procesor Kirin 9000 lub jeden z chipsetów Snapdragon. 

Inne produkty, które Huawei może pokazać jeszcze przed świętami, to smartwatch Huawei Watch D, który wg niedawnych przecieków ma być wyposażony w ciśnieniomierz i bazować na HarmonyOS, oraz nowe okulary do AR – na razie to jednak głównie spekulacje. Wątpliwości zostaną rozwiane 23 grudnia, bo wtedy ma zostać zaprezentowany Huawei P50 Pocket – wtedy też poinformujemy was o wszystkich nowościach. 

Żródło: Phone Arena Fot: TechnologyInfo/ Twitter