Harmony OS od Huawei w 2022 r. doczeka się premiery globalnej

Amerykańskie sankcje nie spędzają snu z powiek chińskiej firmie, która zaprezentuje milionom nowych klientów własną alternatywę dla Androida.

Dostępny dotychczas wyłącznie dla użytkowników Huawei w Chinach system HarmonyOS w przyszłym roku zostanie udostępniony na urządzeniach na całym świecie – poinformował serwis HuaweiCentral, opierając się na wywiadzie udzielonym rumuńskiemu dziennikowi Adevarul przez Dereka Yu, dyrektora firmy m.in na Europę Środkową i Wschodnią. Przypomnijmy, że po wprowadzeniu amerykańskich sankcji urządzenia firmy nie obsługują usług Google’a – stąd spadki sprzedaży na rynkach zagranicznych i coraz większy nacisk, jaki firma kładzie na autorskie rozwiązania i stworzenie wydajnej alternatywy dla Androida.

Czytaj też: Huawei Nova 9 – stylowo i wydajnie, lecz z drobnymi wadami

Z HarmonyOS korzysta dziś ponad 100 milionów użytkowników w Chinach, którzy po zmianie z Androida doświadczają nawet o 10% większej wydajności. Globalnie zostanie udostępniona najprawdopodobniej wersja 3.0, która na początku przyszłego roku ma wejść w fazę beta testów. Obecna wersja, HarmonyOS 2.0, miała premierę w czerwcu tego roku i korzysta z niej ponad 140 smartfonów, tabletów i innych urządzeń firmy. 

Źródło: Huawei Central, zdjęcia: Alex Escu