Huawei pozazdrościło Samsungowi! Będzie nowy „składak”!

Samsung zrobił w tym roku niezłe zamieszanie swoim smartfonem Galaxy Z Flip 3, który w cenie statystycznego flagowca oferuje nam składany ekran i obudowę w formie clamshell. Nowe urządzenie do tego stopnia wzbudziło zainteresowanie fanów Androida, że Chińczycy z Huawei postanowili przedstawić swoją wizję takiego sprzętu. Jak się okazuje, w drodze jest już Huawei Mate V. Co wiemy na jego temat?

Źródło: LetsGoDigital

Huawei mimo problemów, chce zaistnieć w segmencie składanych smartfonów!

Nie da się ukryć, że smartfony z elastycznymi ekranami w nadchodzących latach będą coraz tańsze i będą wzbudzały coraz większe zainteresowanie użytkowników Androida. Ba! Mówi się o tym, że nawet samo Apple snuje marzenia o wprowadzeniu na rynek składanego iPhone’a. Huawei natomiast swoje koncepcje zamienia w czyn. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że nowego, składanego smartfona z Harmony OS na pokładzie poznamy jeszcze w tym roku. Prezentacja modelu Mate V zaplanowana jest na grudniową konferencję koncernu, podczas której światło dzienne ujrzą także nowe telewizory, laptopy, a także opaski fitness.

Sprawdź też: Huawei Nova 9 – stylowo i wydajnie, lecz z drobnymi wadami

Co wiemy o samym Huawei Mate V? Z pewnością będzie to urządzenie wyposażone w topowe, najbardziej wydajne podzespoły dostępne na rynku. Możemy się też spodziewać – tradycyjnie już dla chińskiego koncernu – świetnych modułów fotograficznych. Stylistycznie Mate V powinien nawiązywać do nowego nurtu, który Huawei zaprezentował nam w przypadku modeli z rodziny P50 czy testowanego przeze mnie niedawno Nova 9. Możemy być też niemal pewni, że w przypadku składanego modelu Mate V koncern Huawei postawi na jakieś ciekawe autorskie rozwiązania. Tych bowiem opatentował w ostatnim czasie całkiem sporo – wystarczy wspomnieć o wytrzymałym zawiasie, czy też wydajnym i elastycznym systemie chłodzenia.

Huawei wszystkie swoje nowości na pierwsze miesiące 2022 roku zaprezentuje nam już 23 grudnia, a więc tuż przed Świętami. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na ewentualne kolejne przecieki związane ze składanym modelem Huawei Mate V.

A co Wy myślicie o składanych smartfonach?

Grafika tytułowa: LetsGoDigital