Sensacyjna umowa EA z LaLiga!

Electronic Arts – wydawca hitowej gry piłkarskiej z serii FIFA ogłosił dzisiaj podpisanie nowej umowy z hiszpańską LaLiga.

To w niej występują najsłynniejsze kluby świata: Real Madryt i FC Barcelona.  Nowa umowa obejmuje, jak podje amerykański koncern „jedyne w swoim rodzaju, wieloletnie partnerstwo”, które rozpocznie się od sezonu 2023-2024.

Jednocześnie EA obejmie tytuł sponsora tytularnego ligi. Obecny sezon jest ostatnim, w którym wydawca współpracuje z organizacją piłkarską FIFA. Od przyszłego miłośnicy piłkarskich zmagań będą mogli sprawdzać swoje gamingowe umiejętności w grze pod nazwą EA Sports FC.

Umowa obejmie dwie najlepsze dywizje piłki nożnej w Hiszpanii wraz z corocznym turniejem młodzieżowym i oficjalnymi zawodami esportowymi.

W połowie lipca La Liga oficjalnie ogłosiła, że współpraca z bankiem Santander dobiega końca. Od tego czasu władze ligi szukały nowego partnera. Hiszpańska „Marca” informuje, że La Liga w ramach współpracy z EA Sports ma zarobić aż 30 mln euro rocznie. Na umowie z Santanderem zarabiała „zaledwie” 17 milionów.

Według EA nowa umowa obejmie: „…prawa do nazewnictwa tytułów dla wszystkich rozgrywek LaLiga, całkowita zmiana nazwy LaLigi, w tym wszystkie logotypy, grafiki, czcionki i inne elementy wizualne, a także zapewnienie nowej integracji w grze, najważniejszych transmisji i wspólnych zobowiązań do wspierania oddolnych inicjatyw”.

Komunikat jest na tyle nieprecyzyjny, że eksperci zastanawiają się jak będzie brzmiała oficjalna nazwa hiszpańskiej ligi, czy będzie to LaLiga EA Sports FC?

Podkreślają przy tym, że EA Sports to marka globalna, rozpoznawalna przez młodych ludzi, co ma wpłynąć na poziom oglądalności rozgrywek. Współpracę między oboma podmiotami oparto na pięciu filarach: technologia, cyfryzacja, treść, sport i branding (zarządzanie marką). Głównym celem ma być rewolucja w sposobie interakcji z kibicami.

Czytaj także: Marka FIFA z nowym właścicielem? To może być przełom!