Microsoft Edge przyśpieszy na starszych komputerach?

Microsoft Edge bazujący na Chromium to chyba najlepsza przeglądarka internetowa wydana do tej pory przez Microsoft. Jest szybka, responsywna i korzysta się z niej naprawdę wygodnie. W dodatku nie jest tak ociężała jak jej protoplasta, czyli Chrome. Koncern z Redmond nie ustaje w rozwijaniu swego rozwiązania. Do narzędzia trafi funkcja jeszcze bardziej usprawnią jego działanie na starszych komputerach!

Starsze komputery nie muszą trafiać na śmietnik!

Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób nadal korzysta ze starszych komputerów, które w 2022 roku nie grzeszą wydajnością pracy. Dlatego też chce wprowadzić do swojej przeglądarki internetowej usprawnienie, które pozwoli na korzystanie z niej także w przypadku starszych komputerów. Wśród owych nowości warto wspomnieć o ulepszonej kompresji.

Edge w wersji 102 automatycznie skompresuje pamięci podręczne dysku w celu zwiększenia wydajności pracy przeglądarki internetowej. To świetna wiadomość. Rozwiązanie od Microsoftu zyska dzięki temu jeszcze większą przewagę nad konkurencją – na przykład Google Chrome. Nie od dziś bowiem wiadomo, że przeglądarkę internetową z Mountain View cechuje ponadprzeciętna zasobożerność.

Czytaj też: Premiera kart Intel Arc już za rogiem?

Sam korzystam z Microsoft Edge – zarówno w przypadku komputera, jak i smartfona. Muszę przyznać, że przesiadka z Google Chrome była dobrą decyzją. Edge jest o wiele szybsze i bardziej responsywne. Mam nadzieję, że koncern z Redmond utrzyma dobre tempo wprowadzania w przeglądarce pozytywnych zmian.

Grafika tytułowa: Microsoft