Marka FIFA z nowym właścicielem? To może być przełom!

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że EA nie jest zainteresowane przedłużeniem praw do wydawania swojej gry piłkarskiej pod marką FIFA. Produkcja będzie teraz nosiła nazwę EA Sports FC. Jak się jednak okazuje, spłynęły do nas dość nieoczekiwane wieści. Być może seria FIFA nie zniknie z rynku. Przejęciem praw do marki jest bowiem zainteresowane znane fanom gier sportowych studio!

fot. EA

2K Games zrobi grę o piłce nożnej?

Mowa oczywiście o 2K Games, które od pewnego czasu wydaje gry sygnowane logo federacji odpowiadających za popularne dyscypliny sportowe. Mam tu oczywiście na myśli NBA, WWE, NFL czy PGA. Chęć do dalszej współpracy z deweloperami wykazał także szef FIFA – Gianni Infantino. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej najwyraźniej nadal chce zarabiać na swojej marce i nie ma zamiaru wylewać łez po zakończeniu współpracy z EA.

Zainteresowanie przejęciem praw do marki FIFA potwierdził CEO 2K Games – Strauss Zelnick:

„Jesteśmy definitywnie zainteresowani poszerzeniem naszej sportowej oferty. FIFA to świetna marka posiadająca niesłychaną siłę przebicia. Jednakże na ten moment nie prowadzimy z nimi żadnych rozmów. Zauważyliśmy, że licencja FIFA może trafić w nasze ręce, ale musimy przemyśleć nasz biznesplan. Jesteśmy podekscytowani wizją budowania naszej oferty sportowej — na ten moment nie mam nic więcej do powiedzenia.”

2K Games to studio, które ma ogromne doświadczenie w tworzeniu gier o tematyce sportowej. Same produkcje wychodzące spod rąk jego pracowników z reguły charakteryzuje wysoki poziom realizmu i wykonania. Fani „kopanej” mogliby więc być spokojni o przyszłość marki FIFA.

Czytaj też: Oficjalny koniec FIFY!

Czy 2K Games już w najbliższym czasie będzie najważniejszym rywalem EA oraz Konami na rynku gier o tematyce piłkarskiej? Mocno trzymam za to kciuki. Już wkrótce z pewnością dowiemy się, czy FIFA 2K23 (lub 2K24) będzie miała zielone światło do pojawienia się w sprzedaży.

Grafika tytułowa: EA