Rekordowa liczba zgłoszeń w III edycji Solve for Tomorrow!

Program Solve for Tomorrow cieszy się rosnącą popularnością w Polsce, a trzecia edycja przyciągnęła rekordową liczbę 252 zgłoszeń! Spośród tych propozycji jury wybrało 30 półfinałowych zespołów z 12 województw, które w najbliższych miesiącach będą rozwijać swoje innowacyjne pomysły, korzystając z metodyki myślenia projektowego Design Thinking.

Program wspierający inicjatywy najmłodszych

Solve for Tomorrow to inicjatywa skierowana do młodych ludzi, którzy pragną wpływać na świat, są otwarci na zmiany i związani z kwestiami współczesności. Uczestnicy to uczniowie klas 1-4 szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami, których zadaniem jest zaproponowanie nietypowego rozwiązania z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa, klimatu lub integracji społecznej.

W trzeciej edycji programu zgłoszono 252 projekty, co stanowi najwyższy wynik w historii inicjatywy. W rekrutacji wzięło udział 876 uczniów i 216 nauczycieli. Zauważalne jest, że większość zespołów (86%) debiutowała w programie, co świadczy o stale rosnącym zainteresowaniu nowymi uczestnikami. Warto podkreślić również rolę opiekunów tegorocznych zespołów, zdecydowanie dominujących wśród nauczycieli przedmiotów zawodowych, takich jak informatyka, doradztwo zawodowe, biznes, zarządzanie czy przedsiębiorczość.

Z zakresu zgłaszanych projektów największym zainteresowaniem cieszyły się obszary związane z integracją społeczną (88 aplikacji), zdrowiem (86 aplikacji), klimatem (44 aplikacje) oraz bezpieczeństwem (34 aplikacje). Mazowieckie (52), Śląskie (34), Łódzkie (29) i Pomorskie (28) to województwa, które zgłosiły najwięcej projektów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 30 placówek, a jednym z wyróżniających się zespołów jest reprezentacja LO DobraTU im. Tosi Kozłowskiej w Warszawie, zdobywca 1. miejsca w Hackathonie zorganizowanym przez Centrum ElektroEkologii w Warszawie. Program Solve for Tomorrow nadal staje się platformą dla kreatywnych rozwiązań, umożliwiając młodym Polakom wprowadzanie pozytywnych zmian w otaczającym ich środowisku.

Czytaj też: Samsung wraz z programem Solve for Tomorrow na Drugich Ogólnopolskich Mistrzostwach IT!

Grafika tytułowa: Samsung