Netflix z transmisjami na żywo! Kiedy pierwsza?

Netflix to zdecydowanie najpopularniejszy serwis VOD na świecie. Gigant chce jednak próbować swoich sił na różnych nowych płaszczyznach. Od jakiegoś czasu oferuje nam gry komputerowe. Słyszeliśmy też, że wprowadzi do swojej oferty treningi wideo dla osób zakręconych na punkcie tężyzny fizycznej. Teraz natomiast dowiadujemy się, że na platformie zagoszczą również transmisje na żywo!

Ważne wydarzenie wkrótce na Netflix!

Pierwszą transmisją na żywo w wieloletniej historii Netflixa będzie występ komika Chrisa Rocka (chyba najbardziej znanego z „plaskacza”, którego otrzymał od Willa Smitha w trakcie ceremonii rozdania Oskarów). Odbędzie się on w ramach programu stand-up Selective Outrage w Baltimore w stanie Maryland. Wydarzenie odbędzie się 4 marca 2023 roku o godzinie 22:00 czasu lokalnego. W Polsce będzie wtedy ok. 4:00 rano.

Netflix szuka sposobu na urozmaicenie swojej oferty. W kończącym się roku była ona dość słaba. Gigant nie umiał poradzić sobie też z odpływem użytkowników do konkurencyjnych platform, a jego tani plan z reklamami dla klientów o mniej zasobnych portfelach okazał się totalnym fiaskiem. No ale nie oszukujmy się – kto płaci za VOD po to, by seans przerywały mu treści komercyjne?

Czytaj też: Avatar: Istota wody z coraz lepszym wynikiem!

Oby nadchodzący rok był dla Netflixa o wiele lepszy. Na rynku VOD robi się gorąco Disney+ zdobywa coraz większe rzesze fanów a Warner Bros. do spółki z grupą Discovery przygotowuje nową usługę mającą zastąpić HBO Max. To może być bardzo ciekawy czas dla fanów filmów i seriali!

Grafika tytułowa: Mollie Sivaram / Unsplash