Avatar: Istota wody z coraz lepszym wynikiem!

Avatar: Istota wody to jeden z najbardziej kasowych filmów kończącego się roku. Nie da się ukryć, że ciąży na nim brzemię niesamowitego poprzednika, do którego produkcja jest i będzie porównywana pod wieloma względami. Po dość przeciętnym weekendzie otwarcia tytuł zaczyna nadrabiać i okazuje się, że zarobił dla twórców już całkiem niezłe pieniądze!

Pękł pierwszy miliard!

Pierwszy Avatar to najbardziej kasowy film wszech czasów z oszałamiającym wynikiem 2,922 miliarda dolarów. Sequelowi jeszcze do takiego wyniku bardzo daleko, jednak film nadal nie traci szans na wbicie się do czołówki. Kluczowe w tej kwestii będą nadchodzące tygodnie.

Warto w tym momencie zauważyć, że produkcja ma szanse na to, by zdobyć tytuł najbardziej dochodowego filmu 2022 roku. Póki co palmę pierwszeństwa w tej kwestii dzierży Top Gun: Maverick, który wygenerował dla twórców zarobek na poziomie 1,488 miliarda dolarów.

Osoby, które wybierają się do kin na Avatar: Istota wody z pewnością nie stawiają na pierwszym miejscu fabuły. Ta bowiem, również w przypadku poprzednika, nie była odkrywcza. Zdecydowanie większą uwagę w przypadku tego typu produkcji przywiązuje się do oprawy audiowizualnej, która musi prezentować najwyższy możliwy poziom.

Czytaj też: Gigantyczna kara dla Allegro!

Czy Avatar: Istota wody dalej będzie poprawiał swój wynik i zbliży się jeszcze bardziej do pozycji swojego hitowego poprzednika? Tego dowiemy się już w 2023 roku. Miejmy nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku film zaliczy świetny wynik. Jego wyprodukowanie pochłonęło bowiem niemałe środki.

Grafika tytułowa: 20th Century Fox