Shopee wycofuje się z Polski!

Shopee opublikowało właśnie w mediach społecznościowych posta, z którego wynika, że platforma wycofuje się z Polski. To małe trzęsienie ziemi na polskim rynku e-commerce. W serwisie mogliśmy kupować niskiej jakości produkty z Chin, które nadrabiały kiepskie wykonanie atrakcyjnymi cenami.

Koniec Shopee w Polsce

Shopee wycofuje się z Polski w dość zaskakującym momencie. Ostatnie miesiące były bowiem dla platformy dość dobre i zyskiwała ona w naszym kraju coraz bardziej na popularności – mimo, że daleko jej było do wyników osiąganych przez Allegro czy Amazona. Kojarzyliśmy ją głównie z nieszablonowych reklam, które potrafiły mocno irytować. Ale przecież o to chodziło, by zwracały naszą uwagę.

Oficjalne stanowisko serwisu w omawianej sprawie przytaczamy poniżej:

„Drodzy Użytkownicy Shopee. Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska kończy działalność. Od 13. stycznia 2023 r. godz. 23:59 możliwość składania nowych zamówień za pośrednictwem platformy Shopee Polska zostanie wstrzymana. Zamówienia złożone przed 13. stycznia 2023 r. godz. 23:59 zostaną zrealizowane standardowo, a wsparcie i obsługa zamówień pozostanie dostępna dla Użytkowników, którzy złożyli zamówienia na naszej platformie. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z naszym zespołem Obsługi Klienta poprzez formularz kontaktowy. Dziękujemy, że byliście z nami.” – zespół Shopee Polska

Czytaj też: Microsoft 365 Basic oficjalnie

Nieoficjalni mówi się o tym, że Shopee wycofuje się z naszego regionu (z Europy Środkowej) na skutek rosnącej inflacji i tego, że coraz mniej pieniędzy wydajemy na zakupy. Rosnące ceny zmuszają nas do zaciskania pasa, co miałoby negatywnie wpłynąć na długofalowe plany coraz popularniejszej w ostatnich miesiącach platformy.