Kolejny iPad Pro z nowym, większym ekranem?

Apple stworzyło iPada Pro z myślą o profesjonalistach poszukujących tabletu, który nie idzie na żadne kompromisy. Z tego też względu Amerykanie dość odczuwalnie ulepszają go z generacji na generację. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że kolejna generacja urządzenia może zaoferować fanom delikatnie powiększone ekrany.

Zmiana będzie, ale mało odczuwalna

Nie powinniśmy się spodziewać, że nowego iPada Pro zobaczymy zbyt szybko. Jego aktualna generacja zadebiutowała bowiem w kończącym się roku. Ciekawe wieści spływają jednak do nas od analityków związanych ze światem urządzeń Apple. Donoszą oni, że następny iPad Pro w obydwu wersjach – mniejszej i większej – zaoferuje użytkownikom delikatnie powiększony ekran.

Analityk Ross Young potwierdził na łamach serwisu MacRumors poinformował, że kolejne iPad’y Pro zostaną wyposażone w ekrany OLED. Co ciekawe, rozmiar matrycy zostanie zwiększony, ale wyłącznie symbolicznie – z 11″ na 11,1″ i z 12,9″ na 13″. Apple może chcieć więc postawić w przypadku swoich tabletów na jeszcze węższe ramki. Przy okazji warto wspomnieć, że plany wydania większego iPada Pro o przekątnej 14,1″ zostały już najpewniej zarzucone.

Czytaj też: Motorola ThinkPhone na zdjęciach prasowych

Nowy iPad Pro w obydwu przeprojektowanych wariantach zostanie zaprezentowany najpewniej w 2024 roku. Na jego premierę przyjdzie nam więc jeszcze trochę poczekać. Apple musi zająć się jednak teraz innymi, bardziej palącymi problemami, jak przeprojektowanie koncepcji sprzedażowej dla smartfonów iPhone, o której wspominaliśmy Wam ostatnio.

Grafika tytułowa: Daniel Romero / Unsplash