Magiczna Gumka od Google dla wszystkich!

Google znane jest z tego, że na pokładzie autorskich smartfonów Pixel serwuje nam zaawansowane funkcje związane z wykonywaniem i obróbką zdjęć. Jak się jednak okazuje, producent z Mountain View chce też zarabiać na funkcjach znanych z Pixeli. Jedna z nich trafia właśnie do Google One.

fot. Google

Zapłać i skorzystaj z niezwykłej funkcji!

Subskrybenci Google One mają wkrótce otrzymać dostęp do funkcji Magiczna Gumka od Google. Jest to rozwiązanie pozwalające na usuwanie ze zdjęć krajobrazowych lub portretowych zbędnych w ich przypadku elementów. Mechanikę działania tego rozwiązania widzimy na powyższym zrzucie ekranu pochodzącym z bloga Google. Rozwiązanie na papierze wygląda imponująco. Jestem ciekaw jak sprawdzi się w ramach aplikacji Zdjęcia Google.

Wdrożenie w jej przypadku Magicznej Gumki podobno już wystartowało. Nie miałem okazji sprawdzić tego w praktyce, ponieważ na moim urządzeniu rozwiązanie nie jest jeszcze obecnie dostępne. Liczę jednak na to, że koncern z Mountain View uruchomi rozwiązanie po stronie serwera lada dzień. Jak zwykle bowiem – w przypadku Google – wdrożenie prowadzone jest falami u kolejnych subskrybentów Google One.

Czytaj też: Innowacje na pokładzie składanych Samsungów?

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy często edytujecie zdjęcia za pośrednictwem Waszych smartfonów. Sam jako subskrybent Google One mam zamiar sprawdzić funkcję Magicznej Gumki, gdy tylko zostanie ona udostępniona publicznie.

Grafika tytułowa: Rajeshwar Bachu / Unsplash