Innowacje na pokładzie składanych Samsungów?

Prezentacja topowych Samsungów z rodziny Galaxy S23 za nami. Teraz cała uwaga leaksterów i fanów koreańskiego koncernu będzie skupiała się na przeciekach dotyczących urządzeń z rodzin Galaxy Z Flip oraz Galaxy Z Fold. Do sieci trafiają już pierwsze informacje na ich temat!

fot. Samsung

Ulepszony mechanizm składania?

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że składane Samsungi na rok 2023 zaoferują nam całkiem sporo wbudowanej pamięci oraz podkręcone procesory Snapdragon 8 Gen 2 – identyczne, jak w przypadku serii Galaxy S23. Tym razem do sieci trafiły natomiast informacje związane z ulepszeniami dotyczącymi zawiasów, które mają zostać zastosowane na pokładzie nadchodzących urządzeń!

Popularny leakster Ice Universe podzielił się informacjami, jakoby nadchodzące urządzenia z serii Galaxy Z miały zaserwować nam zawiasy w kształcie kropli wody, eliminując w ten sposób nieestetyczną szczelinę, która powstaje po zamknięciu urządzenia, oraz zagięcie na ekranie, które można zobaczyć, gdy urządzenie jest otwarte. Podobno również nowe Galaxy Z mają zaoferować wodoodporność na poziomie IPX8.

Czytaj też: Polska cena Xiaomi 13 zaskakuje!

Samsung chętnie stawia na innowacje w przypadku swoich składanych smartfonów. Szkoda tylko, że ich ceny nie spadają. Oznacza to, że sprzęt tego typu nadal będzie ciekawostką dla fanów Androida o odpowiednio zasobnych portfelach.

Grafika tytułowa: Samsung