MacBook Air 2022 ma przed nami coraz mniej tajemnic!

MacBook Air to laptop od Apple, który powstał z myślą o użytkownikach poszukujących lekkiego, wydajnego oraz poręcznego mobilnego komputera. Koncern z Cupertino co jakiś czas wypuszcza na rynek nową generację urządzenia. Właśnie w bieżącym roku wyczekujemy kolejnej odsłony laptopa, którego specyfikacja zostanie w odpowiedni sposób zaktualizowana. Co wiemy na jego temat w tej chwili?

MacBook Air 2022 przyniesie powiew świeżości?

Według najnowszych informacji MacBook Air 2022 pożegna charakterystyczną dla serii, zwężającą się obudowę. Ta będzie wykonana z aluminium i nieco bardziej zaokrąglona, przez co na pokładzie urządzenia wygospodarowane zostanie miejsce na przykład dla dodatkowych złącz Thunderbolt 4. Użytkownicy na pewno to docenią. Nowa generacja MacBook’a Air z pewnością wizualnie będzie nawiązywać do iMac’a oraz MacBook’a Pro. Możemy więc spodziewać się ekranu o wąskich ramkach z tzw. notchem, w którym umieszczona zostanie kamerka do rozmów wideo.

MacBook Air nowej generacji ma pracować pod kontrolą procesora Apple M2. Powinniśmy się więc spodziewać wzrostu wydajności względem poprzednika. Jak już wcześniej wspomniałem, urządzenie zostanie wyposażone w dwa złącza Thunderbolt 4, które zapewnią błyskawiczną wymianę danych z zewnętrznymi urządzeniami. Apple postawi też na złącze MagSafe 3 do ładowania. Mówi się też, że nowy MacBook Air będzie mógł współpracować z dodatkowymi, zewnętrznymi wyświetlaczami.

Czytaj też: AirPods Max – recenzja rzekomo przełomowego produktu od Apple

MacBook Air na rok 2022 może być naprawdę ciekawą ewolucją sprawdzonego na przestrzeni ostatnich lat komputera. Nie ma tu miejsca na radykalne rozwiązania. Apple jednak wprowadzi kilka istotnych udoskonaleń, dzięki którym sprawdzone urządzenie zyska w oczach fanów. Czekamy na pierwsze rendery i kolejne przecieki!