Google znów miesza w komunikatorach! Meet i Duo razem?

Google w ostatnich latach pokazało nam, że potrafi nieźle namieszać w swoich aplikacjach i usługach. Część z nich była bezmyślnie ubijana. Inne natomiast przechodziły niespodziewany rebranding. Dziś dotarły do nas wieści wskazujące na to, że koncern z Mountain View połączy swoje dwa rozwiązania do rozmów wideo – Google Meet i Google Duo!

Połączenie Duo i Meet to akurat dobra decyzja!

Google do tej pory oferowało nam dwa komunikatory stworzone z myślą o wideorozmowach. Pierwszym z nich jest Duo – które ma pozwolić nam na pozostanie w kontakcie z najbliższymi i znajomymi. Drugie to Meet – zaprojektowane z myślą o konferencjach służbowych. Utrzymywanie dwóch oddzielnych rozwiązań dedykowanych temu samemu celowi nie było najbardziej rozsądnym rozwiązaniem i w Google ktoś to w końcu dostrzegł!

Jeszcze w tym roku obydwie aplikacje zostaną skonsolidowane pod jedną marką – Meet. Google podąży więc drogą obraną przez Microsoft i pod szyldem rozwiązania korporacyjnego zaoferuje także indywidualny komunikator dla użytkowników Androida (i nie tylko!). W tym miejscu przypomnę tylko, że koncern z Redmond zdecydował się na podobny zabieg w przypadku Teams, które to stały się podstawowym komunikatorem wideo w systemie Windows!

Czytaj też: Surface Laptop Go 2 oficjalnie! Można zamawiać go w Polsce!

Póki co Google nie poinformowało, kiedy zamierza połączyć rozwiązania i przeprowadzić rebranding w kierunku marki Meet. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać. Być może nastąpi to w momencie premiery Androida 13 lub nowych smartfonów Pixel.