Koniec z natrętami na WhatsApp? Nowa funkcja w drodze!

WhatsApp to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Właścicielem narzędzia jest Meta. Dowiedzieliśmy się właśnie, że programiści giganta testują nowe rozwiązanie, które pozwoli na ograniczenie „szpiegowania” nas przez innych użytkowników apki. Na pewno docenią je osoby, które szanują swoją prywatność.

WhatsApp przeciwko stalkerom

Już wkrótce w WhatsApp pojawi się funkcja, która pozwoli na ukrycie naszego statusu przed niepowołanymi osobami. To z pozoru drobna i niepozorna funkcja, która jednak pozwoli na bronienie się przed wiadomościami od natrętnych osób, z którymi nie chcemy konwersować (a których z pewnych względów nie mamy zamiaru także permanentnie blokować). Dzięki nowości osoby przed którymi ukryjemy nasz status nie będą znały naszej aktywności w WhatsApp. Nie będą między innymi wiedziały czy i kiedy otwieramy aplikację.

Nowość znajduje się obecnie w fazie testów. Za kilkanaście dni powinna trafić do pierwszych, losowo wybranych użytkowników na całym świecie. Jeśli ci przez pewien czas nie będą zgłaszali problemów z działaniem funkcji, wdrożenie wystartuje na skalę globalną. Znając standardy Mety, możemy się spodziewać, że najpóźniej za niecały miesiąc wszyscy będziemy mogli skorzystać z tej drobnej, aczkolwiek bardzo przydatnej nowości.

Czytaj też: Wyciszasz – a właściciel aplikacji i tak słyszy

W ostatnich latach coraz częściej przykładamy sporo uwagi do naszej prywatności. Po części wynika to z coraz większej „cyfryzacji” naszej codzienności, po części z narastającej cyberprzestępczości. Mam nadzieję, że i sami twórcy aplikacji będą do bezpieczeństwa naszego i naszych danych przykładać coraz więcej uwagi.