The Batman już w HBO Max!

The Batman to zdecydowanie jeden z najważniejszych filmów pierwszej połowy 2022 roku. To również kolejne podejście do opowiedzenia historii tego lubianego superbohatera. Czy twórcy i tym razem sprostali zadaniu? Czy fabuła jest wciągająca i dobrze napisana? Możecie się od dziś przekonać osobiście dzięki HBO Max!

Oczywiście jak możecie się domyślić, The Batman opowiada nam historię Bruce’a Wayne’a i jego alter-ego w postaci człowieka-nietoperza. Historia zostaje jednak ujęta w zupełnie inny sposób niż w przypadku trylogii Nolana. Jest dużo bardziej mroczna i wiele jej wątków zostało przedstawionych w zupełnie inny sposób. Nie będę jednak zdradzał Wam szczegółów fabuły, aby nie psuć Wam zabawy – w końcu wystarczy odpalić HBO Max, by zapoznać się z nową wersją przygód Batmana. Uchylę tylko rąbka tajemnicy – w dziele Matta Reevesa Wayne jest w większym stopniu detektywem, niż playboyem brylującym na salonach.

To zupełnie inaczej wykreowana postać niż te odgrywane przez Christiana Bale’a czy Bena Afflecka. The Batman ma doczekać się jeszcze dwóch sequeli, które utworzą razem z pierwszą częścią trylogię. Na ekranie mają pojawić się ponownie główni bohaterowie oraz złoczyńcy tacy, jak Calendar Man, Mr. Freeze i organizacja Court of Owls. Myślę jednak, że nie obejdzie się też bez takich postaci, jak Joker, Two-Face, Bane czy Harley Quinn. Jestem ciekaw jak zostaną one przedstawione w tym mrocznym uniwersum.

Czytaj też: Nowi aktorzy dołączają do obsady Wiedźmina!

Muszę przyznać, że sam w nadchodzących dniach mam zamiar zagłębić się w najnowszej produkcji o Batmanie – jako że jestem wielkim fanem uniwersum DC. Dajcie koniecznie znać, czy i Wy macie za sobą seans z tym filmem! Jak wrażenia? Sekcja komentarzy należy do Was!