Czego szukaliśmy w Google w 2021 roku? Jest już doroczne podsumowanie

“Eternals”, “Diuna”, “Squid Game”, Alec Baldwin czy Christian Eriksen – to kilka z najczęściej wyszukiwanych tematów ostatnich miesięcy.

Google opublikowało dziś tegoroczna edycję podsumowania “Rok w wyszukiwarce”, które zawsze przynosi interesujące spojrzenie na to, co najbardziej interesowało internautów niezależnie od szerokości geograficznej. Od wybuchu pandemii wyszukiwarkowy barometr jest oczywiście mocno skoncentrowany na kwestiach zdrowotnych, dlatego w tym roku częściej niż kiedykolwiek szukaliśmy w Google frazy “powrót do zdrowia”, ale podsumowanie przynosi znacznie więcej informacji, m.in na temat seriali, gier i filmów.

Czytaj też: Google przyznało nagrody dla najlepszych aplikacji i gier mobilnych

Najczęściej wyszukiwane nazwiska aktorów czy sportowców wiążą się z przykrymi wydarzeniami. Alec Baldwin znalazł się w centrum zainteresowania po incydencie na planie filmu “Rust”, gdzie w wyniku nieszczęśliwego wypadku i postrzelenia zmarła operatorka Halyna Hutchins. Z kolei Christian Eriksen, reprezentant Danii w piłce nożnej, przeszedł zawał serca podczas jednego z meczów w ramach tegorocznych Mistrzostw Europy. Oprócz nich najpopularniejszymi światowymi tematami ostatnich miesięcy była sytuacja w Afganistanie, marvelowski film “Eternals”, internetowa gra Popcat i serial “Squid Game”. 

W Polsce również interesowaliśmy się Euro 2020, a także sytuacją w Afganistanie, jednak częściej niż informacji o Talibach czy nawet o szczepieniach na Covid-19 szukaliśmy wskazówek dotyczących spisu powszechnego. Najpopularniejszym filmem, gdyby opierać się tylko na kryterium googlowania, była “Diuna”, w kategorii serialowej triumfował “Squid Game”. Z innych ciekawostek – rekordowo często poszukiwano w tym roku hasła doomscroling, a także informacji o szantach, kanale sueskim, zmianach klimatycznych, Eurowizji, pomocy Palestynie czy ciałopozytywności. Więcej informacji na temat tego, czego szukali internauci w poszczególnych krajach i w skali globalnej znajdziecie na stronie podsumowania. 

Zdjęcie: Nathana Rebouças/ Unsplash