Google przyznało nagrody dla najlepszych aplikacji i gier mobilnych

Wśród aplikacji triumfują te związane z medytacją, rozwojem osobistym i kreatywnością. Jeśli chodzi o gry, konkurencję wyprzedziły Pokemony.

Google ogłosiło dziś wyniki plebiscytu Best of 2021, który w tym roku zostały rozszerzony o tytuły przeznaczone na tablety. Zwycięzcą kategorii dla najlepszej aplikacji został Balance, udostępniający spersonalizowane porady na temat medytacji, z kolei najlepszą grą zostało Pokemon UNITE. W rankingu amerykańskich użytkowników w analogicznych kategoriach triumfowały aplikacja Paramount+ i gra “Garena Free Fire Max”. Większość aplikacji triumfujących w Stanach Zjednoczonych dostępna jest także dla polskich użytkowników. 

Czytaj też: Najciekawsze aplikacje do nauki języków – nasze top 5!

Wg Tech Crunch lista zwycięzców sugeruje, że użytkownicy zmienili aplikacje skupione na dostarczaniu relaksu, takie jak ubiegłoroczny zwycięzca – aplikacja Loona, zajmująca się optymalizowaniem snu – na takie, które wspomagają kreatywność i rozwój osobisty. Lista pozostałych wyróżnionych świadczy jednak o tym, że zmiana nie okazała się zbyt drastyczna – obok społeczności mentorskich, takich jak Mentor Spaces czy planera Rabit wśród najlepszych znalazły się też aplikacje do poprawy snu (Sleep Cycle), pozwalające na “harmonizowanie życia wg faz księżyca” Moonly czy pomagające w przeżyciu żałoby Empathy. 

Poza zwycięzcami w kategoriach głównych Google (oraz użytkownicy smartfonów) wybrali po 3 najlepsze aplikacje w takich kategoriach, jak rozwój osobisty, aplikacje do noszenia (czyli takie, które sprawdzą się w urządzeniach typu wearables) czy po prostu – aplikacje do zabawy, gdzie wśród zwycięzców znalazł się bijący w zeszłym roku rekordy popularności Clubhouse. Wśród gier wyróżnionych jest jeszcze więcej – w każdej kategorii nagrody otrzymało 5 tytułów, a wśród nich m.in “Legaue of Legends: Wild Rift”, “Marvel Future Revoultion” czy “Rogue Land”. Pełną listę laureatów znajdziesz pod tym linkiem.