Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 mają setki problemów z Androidem 12

Warto wstrzymać się z aktualizowaniem swojej wersji systemu do czasu, gdy producent dokona niezbędnych poprawek.

W tym tygodniu posiadacze składanych nowości Samsunga, Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3, zaczęli informować o pojawieniu się w wybranych krajach aktualizacji z bazującą na Androidzie 12 nakładką systemową One U.I 4.0. Ich radość nie trwała długo – jak wynika z licznych postów na oficjalnych forach dyskusyjnych poświęconych sprzętowi koreańskiej firmy, aktualizacja daleka jest od stabilnej, skończonej wersji, a na dodatek powoduje cały wachlarz problemów – niektórzy piszą wręcz o tym, że po jej zainstalowaniu składaki całkowicie przestały działać. 

Czytaj też: Huawei pozazdrościło Samsungowi! Będzie nowy „składak”!

Inne problemy, zgłaszane przez użytkowników to m.in automatyczne włączenie trybu odzyskiwania (recovery mode) czy trybu ciemnego po instalacji, migający ekran, spowolnienie smartfona czy ograniczenie funkcji Dual Messenger, pozwalającej na łączenie dwóch kont posiadanych w danej aplikacji w jedno. Serwis SamMobile informuje też o skargach na niedziałającego Netfliksa czy YouTube’a, brak możliwości zrobienia zrzutów ekranu, zdjęcia znikające z galerii bez powodu czy aparaty, które przestały działać po aktualizacji. 

Zważywszy na fakt, że czas od pojawienia się Androida 12 na Z Fold 3 i Z Flip 3 można liczyć bardziej w godzinach niż w dobach, to naprawdę “imponująca” rozpiętość problemów. Nic zatem dziwnego, że producent wg najnowszych informacji czasowo wstrzymał publikację aktualizacji w Korei Południowej, kolejne kraje, które miały otrzymać nakładkę w najbliższym czasie, również będa musiały poczekać trochę dłużej na uporanie się z wszelkimi błędami. Samsung swoje bazujące na Androidzie 12 oprogramowanie zaprezentował niespełna miesiąc po Google, dziś widać, że pośpiech może przynieść fatalne skutki. Gdy więc One U.I 4.0 trafi ostatecznie na Flipa i Folda także w Polsce, warto sprawdzić odpowiednio wcześnie, czy inni użytkownicy nie skarżą się na destrukcyjne skutki  instalacji nakładki. 

Źródło: SamMobile, zdjęcie Samsung