Google Pay ma być potężnym narzędziem!

Google nieustannie stara się wzbogacać swoje portfolio usług i rozwija te, które dostępne są na rynku już od jakiegoś czasu. Do tej drugiej grupy należy Google Pay – praktyczna aplikacja służąca nam do dokonywania płatności oraz przechowywania kart lojalnościowych. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że już wkrótce możliwości oferowane nam przez to narzędzie zostaną w znacznym stopniu rozbudowane!

Google Pay jako wszechstronny, cyfrowy portfel!

Google Pay to bardzo przydatne i praktyczne narzędzie. Sam korzystam z niego od kilku lat i w zasadzie nie wyobrażam już sobie dokonywania płatności w inny sposób. Z rozwiązania każdego dnia korzystają miliony użytkowników na całym świecie. I to jest jeden z powodów, dla którego Google aktywnie rozwija swoją usługę. Nowości, które w najbliższym czasie mogą trafić do aplikacji, mogą sprawić, że zainteresują się nią kolejne osoby.

Google Pay ma w najbliższym czasie zostać przekształcone we wszechstronny portfel cyfrowy. Według zamysłu twórców w aplikacji ma być możliwe przechowywanie między innymi cyfrowych biletów, a także paszportów COVID-owych. Ponadto Google coraz bardziej interesuje się rynkiem kryptowalut. Jest całkiem możliwe, że za jakiś czas możliwe będzie przechowywanie zasobów tego typu na kartach cyfrowych przypisanych do naszego konta w Google Pay.

Czytaj też: Netflix z problemami? Ceny akcji w dół!

Mam nadzieję, że koncern z Mountain View sprawnie wdroży nowości w aplikacji Google Pay i że będą one dostępne globalnie. Póki co jednak pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać. Google na pewno będzie chciało skrupulatnie przetestować nowe funkcje, zanim udostępni je użytkownikom smartfonów.