Ambitne plany SpaceX na przyszły rok!

SpaceX w ubiegłym roku przeprowadziło 61 lotów w kosmos. Tymczasem już teraz firma może pochwalić się ponad 70 udanymi startami. A rok jeszcze się nie skończył.

Elon Musk dzięki zleceniom z NASA bardzo szybko stał się z Kopciuszka branży prawdziwym potentatem. SpaceX planuje do końca tego roku wystrzelić w kosmos ponad 100 misji.

Cel na 2024 r. zakłada realizację co najmniej 144 misji. To oznacza, że starty rakiet firmy Elona Muska będą odbywały się co 2-3 dni. Taką informację przekazał w Senacie jeden z wiceprezesów firmy, Bill Gerstenmaier podczas przesłuchania zatytułowanego „Promowanie bezpieczeństwa, innowacji i konkurencyjności w komercyjnych działaniach człowieka w przestrzeni kosmicznej w USA – czytamy na geekweek.pl

Warto jednak zauważyć, że ponad połowa tegorocznych dotychczasowych startów rakiet od SpaceX związanych była związana z wysyłaniem kolejnych satelitów Starlink. Ich liczba również ma się dynamicznie zwiększyć w kolejnych latach. Firma docelowo chciałaby wysłać na orbitę okołoziemską nawet 30 tys. satelitów, które pokryją Ziemię Internetem o globalnym zasięgu.

Największa rakieta świata od Elona Muska

Oprócz działalności związanej z wystrzeliwaniem w  kosmos kolejnych misji załogowych i tych związanych ze Starlinkami, SpaceX jest od kilku lat skupia się na budowie największej rakiety świata o nazwie Starship.  Jest to kolejny milowy krok w rozwoju firmy.  Starship będzie mógł wynieść w kosmos ładunek o masie do 150 ton i umożliwi podróżowanie na Ksieżyc czy na Marsa.

SpaceX we wrześniu przeprowadziło udany test swojego silnika nowej generacji, który zostanie wykorzystany w misji Artemis III. Test nie był typowy. SpaceX uruchomił swój najnowszy nowej generacji silnik o nazwie Raptor w warunkach zbliżonych do zimnych warunków księżycowych. Jest to istotne, jeśli za kilka lat odbędą się załogowe misje na Srebrny Glob. Oczywiście testy przeprowadzone przez SpaceX zakończyły się sukcesem.

Źródło: geekweek.pl

Czytaj też: Sztuczna inteligencja pomogła odkryć supernową

Grafika tytułowa: SpaceX / Unsplash