Aliens: Dark Descent z datą premiery!

Aliens: Dark Descent to nadchodząca gra strategiczna osadzona w uniwersum Obcego. Od momentu zapowiedzi twórcy – studio Tindalos Interactive – nie przedstawiało zbyt wielu informacji na jej temat. Wczoraj natomiast do sieci trafił dość obszerny zwiastun z rozgrywki. Ujawniono także datę premiery. Muszę przyznać, że czekam z niecierpliwością!

Gratka dla fanów filmowej serii!

Nowa gra osadzona w uniwersum Obcego ma nam zaoferować obszerne lokacje oraz setki wrogów do eliminowania. Ma należeć do gatunku strategii co oznacza, że często trzeba będzie ruszyć głową, aby wykonać postawione przed nami zadania. Sterować będziemy drużyną złożoną z pięciu komandosów. Co ciekawe, ich śmierć w grze będzie permanentna co oznacza, że będziemy musieli dokładnie planować każdą podejmowaną przez nich akcję.

Aliens: Dark Descent ma nam zaoferować przyjemną dla oka, ale i jednocześnie mroczną oprawę graficzną. Całości odbioru produkcji ma dopełnić klimatyczna ścieżka dźwiękowa. Podobno w nasze ręce oddana zostanie możliwość rozwijania umiejętności poszczególnych komandosów oraz zarządzania ich ekwipunkiem. Ten zabieg rozszerzy możliwości przechodzenia poszczególnych scenariuszy.

Czytaj też: Graliśmy w Diablo IV – pierwsze wrażenia z bety

Omawiana gra ma zadebiutować 20 czerwca 2023 roku. Premiera jest już więc bardzo blisko. Z pewnością będę chciał wygospodarować czas na przejście gry osadzonej w uniwersum Obcego. A Wy?

Grafika tytułowa: Tindalos Interactive