Abonament od PlayStation coraz bliżej! Co wiadomo już teraz?

Xbox ze swoim abonamentem Game Pass trafiło w gusta fanów gier komputerowych. Za nieduże pieniądze w skali miesiąca możecie bowiem uzyskać dostęp do wielu popularnych tytułów, za które normalnie musielibyście zapłacić niemałe kwoty. Nic więc dziwnego, że Sony z zazdrością spogląda na sukces konkurencji i pracuje nad przygotowaniem podobnej oferty. Co wiemy o niej na dziś?

fot. Sony

PlayStation Plus na wzór Game Passa?

Najnowsze informacje wskazują na to, że Sony intensywnie pracuje nad swoim abonamentem dla graczy, mającym być odpowiedzią nad Xbox Game Pass. Roboczo nosi on nazwę Project Spartacus. Według wstępnych założeń użytkownikom PlayStation zostaną zaoferowane plany:

  • podstawowy – zawierający dotychczasową ofertę abonamentu PlayStation Plus,
  • pośredni – zawierający dotychczasową ofertę abonamentu PlayStation Plus oraz stale rosnącą bibliotekę gier z PlayStation 4 i z PlayStation 5,
  • najdroższy – zawierający powyżej wspomniane, dodatkowo oferujący dostęp do klasyków z konsol PS1, PS2, PS3 oraz PSP.

Warto wspomnieć także o tym, że najdroższy plan ma oferować “wykorzystanie chmury”. Niestety jeszcze nie wiadomo co mamy rozumieć pod tym pojęciem. Być może Sony chce nas czymś zaskoczyć. Najlepiej jednak byłoby, gdyby rozwój abonamentu poszedł w stronę, którą wcześniej obrał Microsoft. Wtedy Sony miałoby szanse na to, żeby powalczyć o klienta z koncernem z Redmond. Project Spartacus ma wystartować na przełomie kwietnia i maja. Z pewnością bliżej tego terminu w sieci pojawi się więcej informacji na temat tej nowości.

Czytaj też: Koniec piękniej historii! Microsoft wstrzymał produkcję konsol Xbox One!

Sony ma trudny orzech do zgryzienia. W momencie debiutu nowej generacji konsol nikt nie spodziewał się, że Xbox tak odskoczy PlayStation. Japończycy mają przed sobą dużo pracy. Mam jednak nadzieję, że wkrótce PlayStation nadgoni dystans dzielący konsolę od sprzętu Microsoftu.

Grafika tytułowa: Charles Sims / Unsplash