Koniec piękniej historii! Microsoft wstrzymał produkcję konsol Xbox One!

Microsoft to jeden z najbardziej uznanych graczy na rynku konsol. Koncern z Redmond notuje ostatnio dobry czas, a jego produkty i usługi sprzedają się fantastycznie. Mimo, że urządzenia z rodziny Xbox Series zadebiutowały już dość dawno, to wszyscy odnosiliśmy wrażenie, że produkcja konsol poprzedniej generacji trwała w najlepsze. Jakże się myliliśmy! Dzisiaj dowiedzieliśmy się jak sytuacja wygląda naprawdę!

Koniec produkcji konsol Xbox One!

Jak się okazuje, koncern z Redmond nie produkował już konsol z rodziny Xbox One od momentu premiery następców. Decyzję taką podjęto, by zaspokoić potrzeby rynku, jeśli chodzi o modele Xbox Series S oraz Xbox Series X. Była to trafna decyzja.

„Aby skoncentrować się na produkcji Xbox Series X/S, wstrzymaliśmy produkcję na wszystkie konsole Xbox One do końca 2020 roku”

Taką informację podaje Cindy Walker, starszy dyrektor ds. marketingu produktów konsoli Xbox. Potwierdzenie Microsoftu pojawiło się w momencie, gdy raport Bloomberga sugerował, że Sony planowało zakończyć produkcję PS4 pod koniec 2021 r. Japończycy jednak wyprodukują w tym roku około miliona konsol PS4, aby zaspokoić potrzeby rynku w związku z kiepską dostępnością PS5.

Czytaj też: Xbox sprzedaje się świetnie! Ale czy to powód do dumy?

Jeśli z jakiegoś powodu rozważacie jeszcze zakup któregoś ze starszych modeli Xboxa, to warto się spieszyć. Nowe egzemplarze dostępne nadal w sprzedaży to w zasadzie resztki magazynowe i po wyczerpaniu stocków magazynowych, sprzęt nie będzie już dostępny w ofertach popularnych sklepów.