Android 13 z ważną nowością! Powiadomienia jeszcze lepsze?

Już za kilka miesięcy Google wystartuje z oficjalną betą systemu Android 13. Możemy więc się spodziewać, że najbliższe tygodnie będą przynosiły nam pierwsze, konkretne wieści związane z nową wersją oprogramowania. Już dziś natomiast dowiadujemy się, że kolejna odsłona „Robota” może nam przynieść bardzo pozytywne zmiany w kwestii zarządzania powiadomieniami!

fot. Google

Powiadomienia w końcu uporządkowane!

Czy zdarza się Wam, że centrum powiadomień Waszego smartfona z Androidem zapełniają dziesiątki nie mających dla Was znaczenia informacji? Wraz z premierą Androida 13 ma się to zmienić. System wprowadzi bowiem nowy zestaw uprawnień dotyczących powiadomień. Wskutek tego użytkownik będzie przez daną aplikację pytany, czy wyraża zgodę na wyświetlanie powiadomień – podobnie jak w przypadku przyznawania uprawnień do używania przez daną apkę aparatu, mikrofonu czy lokalizacji.

Takie rozwiązanie pozwoli nam wybrać – w stosunku do których aplikacji życzymy sobie wyświetlania powiadomień. Nasze smartfony natomiast przestaną być zapychane niepotrzebnymi informacjami z aplikacji z których tak naprawdę korzystamy wyłącznie od czasu do czasu. Google postawi na wygodę. Obecnie też możemy zarządzać powiadomieniami na naszych smartfonach, ale w tym celu musimy poszukiwać odpowiednich opcji w menu ustawień.

Czytaj też: Smartfon Google Pixel Fold nadal w opracowaniu! Co o nim wiemy?

To z pewnością nie jedyna nowość, jaką Google szykuje dla nas w ramach Androida 13. Mam nadzieję, że już wkrótce w sieci pojawią się przecieki związane z innymi rozwiązaniami, które pozwolą w tym roku uczynić ów system jeszcze bardziej zorientowanym na użytkownika.

A jakie nowości Wy chcielibyście zobaczyć w Androidzie 13?

Grafika tytułowa: Google