Amazon zamyka sklepy GO w USA

Amazon zamknie osiem swoich sklepów wielobranżowych Go w USA z powodu obniżenia kosztów, poinformowała firma w piątek.

! kwietnia firma zamknie dwa sklepy w Nowym Jorku, dwa w Seattle i cztery w San Francisco. Amazon obiecuje pomoc zwalnianym pracownikom i skierowanie ich do innych prac.

„Jak każdy sprzedawca fizyczny, okresowo oceniamy nasze portfolio sklepów. Podejmujemy decyzje optymalizacyjne” – powiedziała rzeczniczka Amazon Jessica Martin w oświadczeniu.

„W tym przypadku zdecydowaliśmy się zamknąć niewielką liczbę sklepów Amazon Go w Seattle, Nowym Jorku i San Francisco. Pozostajemy wierni formatowi Amazon Go. Obsługujemy ponad 20 sklepów Amazon Go w całych Stanach Zjednoczonych. Będziemy nadal uczyć się, które lokalizacje i funkcje najbardziej przemawiają do klientów, ponieważ rozwijamy nasze sklepy Amazon Go”.

Spowolnienie sprzedaży i pogarszające się perspektywy gospodarcze stoją za podjętymi decyzjami

W styczniu firma zapowiedziała, że ​​zwolni aż 18 tysięcy pracowników, więc cięcia były odczuwalne w branży spożywczej Amazona.

Po okresie gwałtownej ekspansji napędzanej wzrostem wydatków na e-commerce podczas pandemii, w ostatnim czasie Amazon traci sukcesywnie zarówno klientów, jak i powierzchnię magazynową i handlową.

Pierwszy sklep Amazon Go został otwarty w 2018 roku w siedzibie firmy w Seattle. Amazon wyposaża sklepy w kamery i czujniki, które umożliwiają klientom zakup produktów bez czekania w kolejce do kasy.

W styczniu ubiegłego roku firma otworzyła swoją pierwszą podmiejską lokalizację Amazon Go w Mill Creek w stanie Waszyngton. Obecnie koncentruje się na obszarach miejskich, chce przyciągnąć osoby dojeżdżające z dalszych lokalizacji podczas przerw na lunch.

Czytaj także: 2022 – fatalny rok dla Amazona