Smartwatch Huawei Watch Fit 2 – mocny sportowy typ

Cześć, to ja, Twój zegarek. Widzę, że się już obudziłeś, wspaniale. Pora wstać, poćwiczyć, napić się wody, zjeść zdrowe śniadanie i nie zapomnij się uśmiechnąć! Miłego dnia, jeszcze do Ciebie wrócę.

A czy ty często słyszysz takie słowa zaraz po przebudzeniu? Czego Ci najbardziej brakuje? Partnera do treningu? Towarzysza do śniadania? A może zwykłego uśmiechu? Być może zabrzmi to banalnie, ale okazuje się, że zegarek może być… nie asystentem, ale towarzyszem, który przypomni nam nie tylko o braku aktywności, czy nieodebranym połączeniu, ale zadba o nasze dobre samopoczucie i dobry humor. No bo jakie inne urządzenie poprosi nas o uśmiech?

2w1

Huawei Watch Fit 2 mówiąc najprościej, to połączenie opaski fitness ze smartwatchem. Posiada wiele cech zewnętrznych i wewnętrznych, które łączą oba te urządzenia. Opaska treningowa przeznaczona jest dla osób aktywnych, jest lekka i nieduża, natomiast smartwatch to smart zegarek, który powinien ładnie się prezentować i pasować do pracy i na co dzień. Taki też jest Huawei Watch Fit 2, ponieważ jego prostokątna koperta jak i wymienne paski dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i wykonane z różnych materiałów, od silikonu po skórę.

Przeczytaj też: Garmin Fenix 7 Solar – high-endowy smartwatch dla aktywnych | CoNowego.pl

Ma stajla

Zegarek Huawei Watch Fit 2 robi dobre, pierwsze wrażenie, a potem, jak na filmach Hitchcock’a, jest tylko lepiej. Wygląd jest przemyślany, dobrze wykonany i bardzo prosty. Smartwatch zamknięty jest w prostokątnej kopercie, na pasku silikonowym dla aktywnych i na skórzanym lub stalowym pasujący na co dzień. Sama koperta może być czarna, srebrna lub złota. Duży i czytelny ekran jest na obrzeżach zaokrąglony, co dodaje mu szyku. Jest bardzo jasny i dobrze czytelny nawet przy bardzo słonecznej pogodzie. Potem poznajemy jego możliwości, liczne funkcje, oprogramowanie, dodatkowe tarcze i możliwości personalizacji, funkcje zdrowotne i wiele, wiele innych a końca nie widać.

Ukryta moc

Wiemy, że Watch Fit 2 wygląda dobrze, zatem zerknijmy co kryje w środku. Nowy smartwatch ma kopertę o wymiarach 1,74 cala z ekranem AMOLED. Urządzenie monitoruje szereg najważniejszych funkcji zdrowotnych i nie tylko. Śledzi nasz sen, tętno, natlenienie organizmu, dziesiątki różnych aktywności fizycznych, ale potrafi też motywować, przypominać i dbać o nasze zdrowie o raz uśmiech na twarzy. Przy pomocy zegarka można odebrać telefon i wiem, że niewiele osób to zrozumie, ale ja to bardzo doceniam, bo sam przekonałem się w praktyce, że to bywa potrzebne. Zdarzyło się, że chodząc po mieszkaniu ktoś zadzwonił i nie musiałem szukać telefonu. W samochodzie w trakcie jazdy nie musiałem dotykać telefonu, żeby odebrać rozmowę, a w trakcie biegania, nie wyciągałem smartfona z kieszeni.

Personalizacja

Dzięki aplikacji mobilnej Zdrowie Huawei mamy dostęp do rozszerzonych funkcji, analiz, trenerów, podglądów, animacji rozgrzewek i całej masy udogodnień. Po zalogowaniu do aplikacji należy podać swoje dane, preferencje aktywności, żywienia, spania i wiele innych danych, by potem korzystać z dobrych rad, podpowiedzi i systemów motywacyjnych. Zegarek stanie się naszym trenerem personalnym, towarzyszem dnia, źródłem informacje o zdrowiu, pogodzie i aktywności. W aplikacji Zdrowie znajdziemy też różne tarcze zegarka – darmowe, płatne, analogowe, cyfrowe, a także te z funkcją always-on, które wyświetlają się na ekranie przez cały czas.

Przeczytaj też: Xiaomi Watch S1 Active – budżetowy smartwatch dla aktywnych | CoNowego.pl

Sport, zdrowie i inne takie

Huawei Watch Fit 2 potrafi monitorować chyba większość popularnych aktywności i jest ich w systemie 97. Nie pytajcie jakie, ale mogę z całą pewnością stwierdzić, że jest w nim to co wy uprawiacie. Z ciekawych rozwiązań jest rozgrzewka przed treningiem, która jest równie ważna co same ćwiczenia, ale często ignorowana przez nas. Zegarek posiada 5-systemową geolokalizację, co w skrócie oznacza, że gdziekolwiek będziemy uprawiać sport, to smartwatch zapisze naszą, dokładną trasę.

Podsumujmy…

Najnowszy smart zegarek od Huawei to urządzenie bardzo wszechstronne i pozwalające się dowolnie spersonalizować zarówno, jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny. Jest niezwykle lekki, ale jednocześnie odporny na wstrząsy, upadki i zachlapania. Ma piękny i duży ekran, setki cyfrowych tarcz i dziesiątki funkcji monitorujących niemal każdą naszą czynność. Na jednym ładowaniu pracuje do 14 dni bez aktywności i 6 do 7miu przy częstych treningach. Dodatkowo zadba o nasze samopoczucie i poprosi nas o uśmiech. 😊

ZaletyWady
Ładny i prosty designSpód zegarka został wykończony topornym plastikiem
Bardzo dobry wyświetlacz
Mnogość personalizacji
Śledzi bardzo dużo aktywności
Długo pracuje na jednym ładowaniu