Xiaomi Watch S1 Active – budżetowy smartwatch dla aktywnych

Możesz z nim uprawiać 117 aktywności sportowych, mówić do niego, płacić za zakupy, wykonywać rozmowy telefoniczne i monitorować zdrowie. Jest wodoszczelny, niezwykle lekki i działa do 24 dni na jednym ładowaniu.

Trudno jest dziś wybrać właściwy, ten jeden jedyny smartwatch, dlatego warto już na samym początku określić swoje potrzeby, a dopiero później zacząć surfowanie po sklepach. Każdy z nas ma inne kryteria wyboru, ale nie zaczynajmy poszukiwań kierując się ceną, ponieważ większość producentów zegarków ma w swojej ofercie modele tańsze i droższe. Zadajmy sobie kilka podstawowych pytań: moda czy sport, jaka aktywność, kształt i rozmiar koperty, na koniec cena. Xiaomi podszedł do tematu kompleksowo i zaprezentował zegarek, który łączy w sobie wiele z wyżej wymienionych cech.

Sportowa dusza

Xiaomi Watch S1 Active to smartwatch z dotykowym ekranem AMOLED osadzonym w okrągłej kopercie wykonanej z tworzywa sztucznego z dwoma przyciskami. Dostępny jest w trzech kolorach: białym, czarnym i granatowym. Dodatkowe akcesoria w postaci kolorowych, sylikonowych pasków umożliwiają dodatkową personalizację. Zegarek jest przeznaczony dla osób aktywnych, uprawiających różne sporty. Stalowa, okrągła koperta o wymiarach 46mm jest bardzo lekka, ale jednocześnie mocna, wytrzymała na upadek i wodoszczelna. Po jej prawej stronie znajdziemy dwa przyciski.

Przeczytaj też: Garmin Fenix 7 Solar – high-endowy smartwatch dla aktywnych | CoNowego.pl

Mocna konfiguracja

Xiaomi Watch S1 Active został wyposażony w dotykowy 1,43 calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 466 x 466 pikseli. Jest jasny, responsywny i pokryty Corning Gorilla Glass 3. Zegarek ma liczne czujniki, takie jak: akcelerometr, kompas, magnetometr, pulsoksymetr (SpO2), pulsometr, wysokościomierz barometryczny i żyroskop. Dzięki temu ma bardzo szerokie spektrum zastosowania, ale o tym później. Xiaomi oferuje trzy moduły łączności Bluetooth, WiFi i NFC, dzięki któremu możemy płacić zegarkiem za zakupy.

Sterowanie

Nawigacja Xiaomi Watch S1 Active jest bardzo intuicyjna. Główny ekran wyświetla jedną z 700 set dostępnych tarcz. Muskając palcem w dół pojawia się ekran wiadomości. Przesuwając palcem z dołu do góry otwiera się uproszczone menu ustawień. Ruch w lewo lub prawo pokazuje kolejne ekrany z informacjami na temat tętna, wydeptanych kroków i wielu innych informacji. Dwa fizyczne przyciski na kopercie umożliwiają nam dostęp do menu aplikacji i do aktywności sportowych. Dolnemu można przypisać funkcję SOS, która po trzykrotnym wciśnięciu łączy się z wybranym przez nas numerem telefonu.  Prosta konstrukcja i łatwa obsługa.

Przeczytaj też: Garmin VENU 2 Plus – profesjonalny sport tracker (conowego.pl)

Na sportowo

Nowy zegarek Xiaomi dla aktywnych ma bardzo szerokie zastosowanie, bowiem można nim monitorować 117 aktywności sportowych. Zaczynając od tych najprostszych jak bieganie czy jazda na rowerze, a kończąc na wspinaczce czy pływaniu. Ponieważ sport to zdrowie, to Xiaomi Watch S1 Active potrafi także monitorować nasze zdrowie. Zegarek sprawdzi nasze tętno, poziom tlenu w organizmie, wskaże ciśnienie powietrza, odczyta poziom stresu, pomoże ogarnąć kalendarz kobiecych dni płodnych i przeanalizuje sen. Przy pomocy zegarka możemy odbierać połączenia z telefonu, ponieważ ma on wbudowany głośnik i mikrofon. Jest to szczególnie przydatne podczas uprawiania sportu. Osobiście korzystam z tej funkcji bardzo często, jak ktoś do mnie zadzwoni w trakcie biegania, to nie muszę wyjmować telefonu, wystarczy mówić do nadgarstka.

Podsumujmy

Xiaomi Watch S1 Active to bardzo wszechstronne urządzenie, z którym możemy uprawiać 117 różnych aktywności sportowych. Zegarek monitoruje też wiele istotnych parametrów naszego zdrowia za dnia i w nocy. Można nim zapłacić w sklepie, odbyć rozmowę telefoniczną i odczytać wiadomości. Ma wytrzymałą baterię, która w zależności od intensywności ćwiczeń działa nawet do 24 dni na jednym ładowaniu. Jest też bardzo lekki, wszystko odporny i można go dowolnie personalizować zarówno, jeżeli chodzi o wygląd wewnętrzny, czyli tarcze jak i zewnętrzny, czyli kolorowe paski.

Specyfikacja Xiaomi Watch S1 Active

 • Typ wyświetlacza: AMOLED
 • Przekątna wyświetlacza: 1,43″
 • Rozdzielczość wyświetlacza: 466 x 466 pikseli
 • Szkło: Corning Gorilla Glass 3
 • Wodoszczelność: 5 ATM
 • Bateria: 470 mAh
 • Czas pracy na baterii: do 12 dni normalnego użytkowania, do 24 dni w trybie oszczędzania energii
 • Obwód nadgarstka: 160 – 220 mm
 • Rozmiar koperty: 46 mm
 • Wymiary: 46,5 x 47,3 x 11 mm
 • Waga: 36 g
 • Cena 799 zł
ZaletyWady
Duża koperta, czytelny wyświetlaczZabrakło mi stalowej koperty, która jest bardziej odporna, wytrzymała i sprawia wrażenie premium
Monitoruje 117 sportów
Płatności bezdotykowe
Szybkie ładowanie