Smartwatch Garmin Epix 2 – elegancki outdorowiec

Zegarki marki Garmin słyną z dobrej jakości wykonania, wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, ultrawytrzymałej baterii oraz tego czego nie ma nikt inny… dedykowanych różnym sportom map.

Popularne i wszechobecne smartwatche potrafią bardzo wiele. Począwszy od standardowych funkcji zegarka, a kończąc nawet na ratowaniu życia. Dziś w każdym smart zegarku znajdziemy obsługę niemal większości aktywności sportowych oraz funkcji monitorowania zdrowia. Ale jest też dobra wiadomość. Segmentacja rynku zaczęła się już jakiś czas temu i dziś nie musimy kupować zegarka do wszystkiego, bo pojawiły się takie, które dedykowane są konkretnym aktywnościom, takim jak: wspinaczka, żegluga, gra w golfa czy narty wraz z mapami wyświetlanymi na tarczy zegarka.

Elegancki twardziel

Garmin Epix drugiej generacji to smartwatch zamknięty w eleganckiej, stalowej kopercie, z ekranem dotykowym AMOLED o przekątnej 1,3 cala, 454 x 454 pikseli, wyposażony w pięć przycisków. Koperta jest słusznych rozmiarów i wygląda na nadgarstku jak kawał zegarka. Ekran w przeciwieństwie do modelu Feniks 7 jest bardzo jasny i wszystko widać na nim o każdej porze dnia i w każdych warunkach pogodowych. Przycisk czerwony, prawy górny uruchamia monitorowanie treningów. Dolny prawy wraca zawsze do ekranu głównego. Lewy górny, wybudza wyświetlacz, a przytrzymany dłużej otwiera skrócone menu opcji w formie koła. Lewy środkowy i dolny służą do przewijania ekranu góra-dół. Wybudzenie ekranu nie następuje w Garmin Epix 2 po uniesieniu nadgarstka, żeby to zrobić należy albo wcisnąć jeden z kilku przycisków albo dotknąć palcem ekranu. Być może jest to mniej wygodne, ale za to bateria nie wyczerpuje się zbyt szybko.

Umie więcej

To, co potrafi Garmin Epix 2 jest imponujące. Podstawowe funkcje zegarka obejmują pulsometr, pomiar natlenienia krwi, monitor snu, alarm, odbiornik GPS, płatność zbliżeniową Garmin Pay, możliwość zmiany motywu tarczy, monitorowanie stresu, nawodnienia organizmu, powiadomienia z telefonu, animowane treningi wyświetlane na ekranie, osobisty trener Garmin Coach i wiele innych.

Przeczytaj też: Smartwatch Huawei Watch GT 3 – stylowy, wydajny… bezkonkurencyjny | CoNowego.pl

Jeszcze więcej

Trzeba też powiedzieć o tych opcjach, których nie zobaczymy u konkurencji. Otóż Garmin Epix 2 ma wbudowane narciarskie trasy zjazdowe, ma też zaimplementowane pola golfowe. Ma wbudowaną mapę z precyzyjną nawigacją, która nie potrzebuje połączenia z zegarkiem. Ma także aplikacje ClimbPro, która w czasie rzeczywistym wyświetla informacje o bieżących i zbliżających się wzniesieniach, w tym o nachyleniu, odległości i wzroście wysokości — a także o obniżeniu wysokości i płaskich fragmentach. Mapy całego świata TopoActive współpracują z nawigacją opartą na trzech systemach nawigacji satelitarnej (GPS, GLONASS, GALILEO). Tak więc, jeżeli planujesz wycieczkę pełną adrenaliny, a nie spacer po parku, to jest to sprzęt dla Ciebie.

Podsumujmy

Garmin Epix 2 to bardzo udany smart zegarek dla ludzi aktywnych, spragnionych wrażeń i uprawiających sporty ekstremalne, albo przynajmniej wymagające więcej wysiłku. Ma dużą i elegancką, okrągłą kopertę z wyraźnym i jasnym ekranem AMOLED. Jego systemy nawigacji satelitarnej są nie do pobicia, działają w każdym zakątku Ziemi i w dodatku bez telefonu. Wydajny system w połączeniu z dużą pojemnością baterii pozwala na 16 dni korzystania z zegarka bez uprawiania sportów oraz 42 godziny wykorzystując GPS. Garmin Epix 2 ma wsparcie w telefonach w postaci aplikacji mobilnej, która synchronizuje się automatycznie archiwizując wszelkie nasze dane o treningach i zdrowiu.

Przeczytaj też: Smartwatch Huawei Watch Fit 2 – mocny sportowy typ | CoNowego.pl

Specyfikacja Garmin Epix 2

 • Rodzaj: Smartwatch
 • Współpracujący system operacyjny: Apple iOS, Google Android
 • Wyświetlacz: 1,3 „, 454 x 454 pikseli
 • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth, Wi-Fi
 • Odporność na wodę: 10 ATM   
 • Wymiary: 47 x 47 x 14,5 mm
 • Waga: 76 g
 • Wykonanie koperty: stal nierdzewna
 • Wykonanie paska: tworzywo sztuczne
 • Rozmiar: 47 mm
 • Cena: 3799 zł
ZaletyWady
Wysoka jakość wykonaniaMało darmowych tarcz
Jasny i wyraźny ekran
Monitorowanie wielu funkcji zdrowotnych
Możliwość uruchomienia mapy na zegarku
Długa praca na baterii