Huawei FreeBuds 5i ANC – konkurencja dla flagowców

Wreszcie znamy odpowiedź na pytanie, które wszyscy sobie zadajemy przed zakupem nowych słuchawek. Czy muszą aż tyle kosztować?

Dla nas konsumentów i użytkowników nie ma nic lepszego niż konkurencja na rynku. Sprawia ona, że nowe produkty są nie tylko lepsze pod każdym względem, ale i nie kosztują góry złota. Huawei wielokrotnie udowadniał podczas premiery swoich nowych produktów, takich jak smartfony, tablety, laptopy, a teraz słuchawki, że dobre jakościowo urządzenia mogą być dla nas dostępne w atrakcyjnej cenie. W sprzedaży pojawiły się dokanałowe słuchawki Huawei FreeBuds 5i w cenie 349 zł i oferują prawie tyle samo, co konkurencja kosztująca ponad 1000 zł.

Niebieskie złoto

Huawei FreeBuds 5i to dokanałowe słuchawki typu True Wireless z certyfikatem Hi-Res Audio Wireless, obsługą aktywnej redukcji szumów ANC i etui ładującym zamknięte w niedużej kompaktowej formie. Stylowe etui zostało wykonane z lekkiego tworzywa sztucznego w trzech kolorach: błyszczącym białym oraz centkowanym czarnym i niebieskim, które swoją fakturą przypominają kamień. Do testów dostaliśmy model niebieski kamyk, który w dotyku jest aksamitny, nie wyślizguje się z dłoni i nie palcuje. Na bocznej ściance znajduje się niemal niewidoczny przycisk do parowania, a z przodu pod logiem Huawei znajduje się dioda. Etui posiada baterię, która jest w stanie naładować słuchawki trzykrotnie. Jednak prawdziwy skarb kryje się w środku.

Przeczytaj też: Huawei FreeBuds SE – dobre i tanie słuchawki TWS! | CoNowego.pl

Liczy się wnętrze

Samo etui wzbudza szacunek, zostało bowiem wykonane bardzo starannie i wygląda jak produkt z wyższej półki cenowej. Ale to, co nas najbardziej interesuje, czyli same słuchawki to ogromne, pozytywne zaskoczenie. Kształtem przypominają swojego starszego brata, flagowego Huawei FreeBuds Pro 2 i to bardzo dobrze, bo to jedne z najlepszych słuchawek na rynku. Słuchawki posiadają panele dotykowe, dzięki czemu możemy sterować nimi dotykiem. FreeBuds 5i są małe, zgrabne, łatwo wysuwają się z etui i wygodnie siedzą w uszach. Producent domyślnie założył na nie silikonowe końcówki w rozmiarze M, ale w opakowaniu znajdziemy jeszcze S i L.

Technologia +

Słuchawki Huawei FreeBuds 5i nie tylko dobrze wyglądają, ale i dobrze grają, o czym świadczy całkiem imponująca specyfikacja. Po pierwsze posiadają certyfikaty Hi-Res Audio i Sony LDAC, co oznacza, że dźwięk dochodzący do naszych uszu jest najwyższej jakości i bez opóźnień. Zastosowanie Bluetooth 5.2 zapewnia nie tylko czyste i stabilne połączenie, ale także możliwość podłączenia ich do dwóch urządzeń. Jest to superwygodne gdy podłączymy je do laptopa, na którym pracujemy i do telefonu. W trakcie pracy lub nauki możemy słuchać muzyki lub oglądać filmy z laptopa, a gdy ktoś zadzwoni na telefon, wówczas automatycznie łączą się ze smartfonem.

Trzy tryby działania

W Huawei FreeBuds 5i zastosowano aktywną redukcję szumów ANC. Słuchawki mogą działać w trybie transparentnym i wtedy doskonale słyszymy wszystko, to co dzieje się wkoło nas. System działa tak dobrze, że można zapomnieć, że ma się słuchawki w uszach. Drugi tryb to pasywna redukcja, podczas gdy ANC nie działa. Wtedy wyciszenie zapewniają nam silikony i szczelna konstrukcja słuchawek. Ostatni tryb to całkowita redukcja dźwięków z otoczenia z ANC, która działa dobrze skutecznie, eliminując np. hałas w komunikacji miejskiej. Każda ze słuchawek została wyposażona w dwa mikrofony, które także mają system redukcji szumów. Dzięki temu idąc ruchliwą ulicą możemy swobodnie rozmawiać przez telefon, bez obawy, że nasz głos będzie zagłuszony.

Podsumujmy…

Huawei FreeBuds 5i to dokanałowe słuchawki z ANC, z panelem dotykowym, klasą wodoszczelności IP54, ładującym etui i funkcją szybkiego ładowania. Słuchanie w nich muzyki to wielka przyjemność, ponieważ dźwięk, który emitują 10mm dynamiczne przetworniki z certyfikacją Hi-Res Audio sprawia, że brzmią jak flagowe słuchawki, które kosztują w okolicy 1000 złotych. Słychać w nich miłe i miękkie basy, czyste i wyraźne wysokie tony. Wszystko to sprawia, że w tym przedziale cenowym Huawei FreeBuds 5i przejmują złoto, ale stają się także poważnym konkurentem w wyższym segmencie. Jak się okazuje, dobre słuchawki wcale nie muszą być drogie.

Specyfikacja Huawei FreeBuds 5i

 • Łączność: True Wireless (Bezprzewodowe)
 • Rodzaj łączności: Bluetooth 5.2
 • Budowa słuchawek: Dokanałowe
 • System audio: Stereo 2.0
 • Redukcja hałasu: Aktywna – ANC
 • Średnica membrany: 10 mm
 • Złącze: USB typu-C – 1 szt.
 • Zasilanie: Wbudowany akumulator 2 x 55 mAh
 • Wbudowany akumulator: 410 mAh (etui)
 • Czas ładowania: ok. 60 min, ok. 110 min (etui), 15 min ładowania = 4h pracy
 • Maksymalny czas pracy, do 7,5 h, do 6 h (przy włączonym ANC), do 28 h (przy użyciu etui ładującego)
 • Kompatybilność: Android i iOS
 • Zastosowane technologie: Certyfikat Hi-Res Audio, Sony LDAC
 • Redukcja szumów otoczenia w mikrofonie
 • Pyłoszczelność i wodoszczelność (IP54)
 • Tryb Transparency
 • Możliwość podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie
 • Waga: 4,9 g (jedna słuchawka), 34 g (etui)
 • Cena: 349 zł
ZaletyWady
Doskonały designMała wodoszczelność
Dobrze dopasowane do ucha
Bardzo dobry dźwięk wysokiej jakości
Świetnie działający ANC
Szybkie ładowanie