Nowa aktualizacja iOS naprawi irytujący błąd!

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o irytującej przypadłości iPhone 14 Pro związanej z ekranem urządzenia. Niektórzy użytkownicy raportowali dziwne zjawisko pojawiające się na uśpionym wyświetlaczu smartfona. Jak się okazuje, problem może zostać rozwiązany już na dniach!

Problemy z ekranem w iPhone 14 Pro / fot. MacRumors

Koniec z paskami na ekranie?

Już pod koniec ubiegłego roku pojawiły się informacje o tym, że na ekranach wielu smartfonów iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max, na chwilę, tuż przed wybudzeniem ekranu pojawiają się zielone i żółte paski. Po chwili jednak znikają. Osoby korzystające ze wspomnianych urządzeń obawiały się, że za ową sytuację odpowiedzialna jest jakaś usterka fizyczna. Koncern z Cupertino jednak bardzo szybko rozwiał te wątpliwości.

Amerykanie twierdzą, że do czynienia mamy z problemem z oprogramowaniem. Podobno deweloperzy pracują już nad jego usunięciem i lada moment zostanie udostępniona odpowiednia łatka, która powinna zadbać o spokojne głowy użytkowników najdroższych smartfonów Apple. Najpewniej owa poprawka trafi na pokład urządzeń wraz z iOS 16.3. Nowa wersja oprogramowania jest obecnie testowana i zakładając optymistyczny wariant trafi na pokład iPhone’ów za kilka tygodni.

Czytaj też: PlayStation VR2 – w jakie gry zagramy na start?

Miejmy nadzieję, że Apple wyciągnie wnioski z tej wpadki i że koncern z Cupertino będzie bardziej skrupulatnie testował kolejne wersje oprogramowania udostępniane dla swoich urządzeń. W przypadku smartfona za kilka tysięcy złotych takie sytuacje nie mają racji bytu.