Realme Buds T100 – dobra jakość w niskiej cenie?

Czy przyzwoicie grające słuchawki TWS muszą być drogie? Koncern realme od lat pokazuje nam, że nie musi być to regułą. Chiński producent całkiem niedawno zaprezentował nowy, niskobudżetowy model – realme Buds T100. Jak się okazuje, jest to sprzęt o świetnym stosunku ceny do jakości. Tak się składa, że miałem ostatnio okazję przetestować ten model. Czas na to, żeby, podzielić się z Wami moimi wrażeniami!

Co serwuje nam producent?

Słuchawki realme Buds T100 przyjeżdżają do nas w niewielkim, bardzo estetycznie zaprojektowanym pudełku. Wraz z samymi „pchełkami” oraz etui ładującym znajdziemy w nim przewód służący do ładowania (USB-C do USB-A), zestaw gumek do personalizacji oraz papierologię. To standard w przypadku słuchawek TWS.

Samo etui może się podobać. Jest niewielkie i nieźle wykończone. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że producent postawił na matowaną obudowę, która nie będzie się tak mocno brudziła podczas użytkowania, jak konkurencyjne rozwiązania wykończone w połysku.

Realme Buds T100 spodobają się głównie młodszym klientom ze względu na ciekawe kontrasty kolorystyczne w przypadku poszczególnych wariantów tego sprzętu. Design jest bardzo uniwersalny i na pewno takie było założenie realme podczas projektowania tego sprzętu – by mógł on trafić w gusta estetyczne różnych grup docelowych.

Komfortowe TWS-y za nieduże pieniądze?

Tanie słuchawki TWS najczęściej kojarzą się nam ze słabymi produktami – tzw. „zapychaczami rynku”. Dużym koncernom jednak coraz bardziej zależy na tym, by nawet niedrogi sprzęt reprezentował względnie wysoką jakość. W najbliższym czasie bowiem każdy z nas będzie mierzyć się z postępującym na całym świecie kryzysem gospodarczym i niechętnie będziemy sięgać głębiej do kieszeni by kupować droższą elektronikę.

Muszę przyznać, że słuchawki realme Buds T100 nosi się bardzo wygodnie. Nie męczą nas nawet podczas długich sesji z multimediami lub podczas wielogodzinnych rozmów. Słuchawek możemy także z powodzeniem używać podczas grania w gry wieloosobowe. Doskonale bowiem radzą sobie w kooperacji z aplikacjami takimi, jak niezwykle popularny Discord czy TeamSpeak. Pomaga w tym dedykowany Gaming Mode.

Testowane TWS-y będą świetnym kompanem treningów dzięki temu, że oferują zwiększoną odporność na działanie czynników zewnętrznych – IPX5. Dzięki temu możemy zabrać je na trening bądź na spacer mimo kiepskiej pogody bez obaw, że je zniszczymy – chociażby, gdy zaskoczy nas deszcz. Nie mamy tu co prawda trybów ANC oraz Ambient, jednak AI oraz uczenie na sieci neuronowej by wyciszać dźwięki w tle i poprawiać słyszalność naszego głosu w trakcie rozmów.

Z naszym sprzętem słuchawki łączą się za pośrednictwem Bluetooth 5.3. Dodatkowo przydatnym rozwiązaniem jest wsparcie dla google’owskiego Fast Pair.

Wrażenia z użytkowania

Słuchawki realme Buds T100 przetestowałem na kilku płaszczyznach. W pierwszej kolejności postanowiłem sprawdzić ich możliwości w kwestii prowadzenia rozmów. W tej materii niedrogi produkt realme radzi sobie znakomicie. Podczas prowadzenia rozmów z rodziną i znajomymi słyszałem ich doskonale – podobnie jak i oni mnie. realme Buds T100 wyposażono w 10-milimetrowe przetworniki i ultrawrażliwe polimerowe membrany, co przekłada się na wysoką jakość odtwarzanego dźwięku.

Co z odtwarzaniem muzyki? Słuchawki świetnie radziły sobie podczas oglądania filmów i słuchania utworów z różnych gatunków – od bluesa, przez muzykę taneczną po moje ulubione gatunki – skandynawski folk czy siarczysty black metal. Dźwięki były naprawdę dobrze odwzorowane i czuć było różnicę między poszczególnymi tonami. Nie powinniśmy liczyć na jakość odtwarzania na poziomie dużo droższych zestawów od znanych i cenionych producentów, jednak w segmencie niskobudżetowym realme Buds T100 zdecydowanie pozytywnie wyróżniają się na tle konkurencji. Mniej wymagający użytkownicy powinny być z nich w pełni zadowoleni.

Słuchawki są sterowane dotykowo. Tą funkcję możemy skonfigurować za pośrednictwem aplikacji realme Link. Jest dostępna zarówno dla Androida. Bateria powinna wystarczyć na 6 godzin rozmów. Etui przedłuży ich pracę o dodatkowe 24 godziny. Warto wspomnieć o tym, że już 10 minut z ładowarką wystarczy nawet na dodatkowe 2 godziny pracy.

Czytaj też: Android Auto czy Apple CarPlay?

Podsumowując…

Słuchawki realme Buds T100 to świetna propozycja dla oszczędnych oraz dla mniej wymagających użytkowników chcących cieszyć się niezłą jakością dźwięku nie wydając na klasowe TWS-y sporych pieniędzy. Koncern z Chin dobrze dopracował swój produkt sprawiając, że wyróżnia się on z tłumu w segmencie najtańszych słuchawek. Słuchawki realme Buds T100 są dostępne za 169 zł u operatora sieci PLAY, a w połowie stycznia tego roku pojawią się także w ofercie operatora sieci T-Mobile.