OPPO Enco Air 2 – ultralekkie słuchawki dla każdego!

Ostatnimi czasy słuchawki Bluetooth wzbudzają coraz szersze zainteresowanie. Nie tylko ze względu na to, że w dobie pandemii przeprowadzamy sporo rozmów i konferencji w trybie home office. Do takiego stanu rzeczy przyczyniają sami producenci smartfonów, którzy coraz częściej pozbawiają swoje produkty złącza słuchawkowego. Jak się okazuje, możemy kupić całkiem ciekawe słuchawki już za całkiem rozsądne pieniądze. Ostatnio do naszej redakcji dotarły ostatnio ciekawe słuchawki TWS – OPPO Enco Air 2. Sprawdzamy, czy jest to produkt, który świetnie spisze się w codziennym użytkowaniu.

Co w zestawie?

Słuchawki OPPO Enco Air 2 trafiają do nas w schludnym opakowaniu zawierającym standardowy zestaw akcesoriów. Mam tu oczywiście na myśli same słuchawki, etui ładujące, kabelek USB-C oraz papierologię. Wzornictwo OPPO Enco Air 2 jest bardzo przyjemne, nowoczesne i wręcz młodzieżowe. Jasnoniebieski jest bardzo uniwersalnym kolorem, który nie wzbudza tak mieszanych uczuć, jak krzykliwe barwy. Kształt etui ładującego jest bardzo ergonomiczny – dzięki temu słuchawki bez problemów zmieszczą się nawet w wąskiej, tylnej kieszeni spodni. Ciekawie prezentuje się półprzezroczysta, matowa klapka etui ładującego.

Komfort przede wszystkim!

OPPO Enco Air 2 to słuchawki, które nosi się bardzo wygodnie. Nie powodują dyskomfortu nawet gdy korzystamy z nich przez kilka godzin. To zasługa ergonomicznej budowy. Można więc prowadzić w nich długie rozmowy, brać udział w wideokonferencjach, a nawet spędzać czas ze znajomymi na Discordzie podczas grania w gry komputerowe (producent w ich przypadku serwuje nam tryb gry). OPPO Enco Air 2 oferują zwiększoną odporność na pył i wodę – IPX4. Dzięki temu możemy zabrać je na trening bądź na spacer mimo kiepskiej pogody bez obaw, że je zniszczymy.

Czas na kilka słów o jakości rozmów i odtwarzania dźwięku

W pierwszej kolejności sprawdziłem jak OPPO Enco Air 2 radzą sobie z prowadzeniem rozmów. Generalnie byłem zadowolony z tego jak słyszałem moich rozmówców. Także i oni nie mieli powodów do narzekania na jakość dźwięku rejestrowanego dzięki testowanym słuchawkom. Warto wspomnieć, że zostały wyposażone w duże, 13,4 mm przetworniki z tytanową membraną kompozytową.

Co z odtwarzaniem muzyki? Słuchawki świetnie radziły sobie podczas oglądania filmów i słuchania utworów z różnych gatunków – od bluesa, przez muzykę taneczną po moje ulubione gatunki – skandynawski folk czy siarczysty black metal. Dźwięki były naprawdę dobrze odwzorowane i czuć było różnicę między poszczególnymi tonami. Choć do czynienia mamy ze słuchawkami z niższej półki cenowej – pierwsze wrażenie jest takie, jakbyśmy obcowali z droższym sprzętem.

Czas pracy między ładowaniami jest bardzo przyzwoity

OPPO Enco Air 2 to słuchawki, dzięki którym możemy słuchać muzyki i rozmawiać naprawdę długo. Maksymalny czas pracy między ładowaniami to 4 godziny (przy włączonej funkcji ANC). Etui ładujące wydłuża czas pracy słuchawek do aż 24 godzin. Czas pełnego naładowania etui to natomiast około 120 minut. Jest nieźle. Testowane słuchawki bez problemu zabierzemy na wakacje, wyjazd służbowy czy też w dłuższą podróż.

Czytaj też: OPPO Reno 7 Lite – rywal dla średniopółkowych liderów?

Podsumowując…

OPPO Enco Air 2 to całkiem niezłe słuchawki w swoim przedziale cenowym. Kosztują 199 złotych i w tej cenie ciężko będzie znaleźć lepiej wyglądający i grający sprzęt. Spodobają się szczególnie młodszym użytkownikom tabletów i smartfonów. Nie oznacza to jednak, że nie mogą po nie sięgnąć także starsze osoby. Świetna jakość rozmów. Przyjemne doznania podczas słuchania muzyki – czego chcieć więcej od niedrogich słuchawek? Szkoda, że producent nie postawił tu na ANC. To jednak domena nieco droższych urządzeń. Niemniej jednak z zakupu OPPO Enco Air 2 na pewno będziecie zadowoleni!