Logitech MX Anywhere 3 – wygoda, precyzja i wydajność

Są myszy przewodowe, bezprzewodowe, optyczne, laserowe i trackballe, a także gamingowe, biurowe i do domowego użytku. Niektóre z nich… łączą nawet kilka tych cech.

Logitech ma bardzo długą historię, a ja pamiętam, że moją pierwszą myszką była właśnie mysz kulkowa Logitech. Pod spodem nie było żadnych czujników optycznych czy laserowych, była jedynie gumowa kulka, która odwzorowywała ruch dłoni po podkładce. Ponieważ kulka zbierała wszystkie śmieci, jakie znalazły się na jej drodze, to często wymagała czyszczenia. Wystarczyło przekręcić zawias, wyjąć kulkę i zdjąć z niej grubą warstwę kitu o konsystencji twardej plasteliny. Potem pojawiły się nowsze technologie, bez kulek, bardziej dokładne, precyzyjne i bezprzewodowe. Były to też czasy joysticków i wielu różnych eksperymentalnych peryferiów, takich, jak: kierownic, klawiatur i innych urządzeń wskazujących. Marzeniem każdego gracza było mieć sprzęt marki Logitech.

Opakowanie

Choć minęło tyle czasu, to Logitech nadal produkuje peryferia z najwyższej półki, które doceniają gracze, pracownicy biurowi, a także użytkownicy domowi. MX Anywhere 3 powstała właśnie z myślą o tych ostatnich… i przedostatnich. Opakowanie jest starannie wykonane i od razu zdradza, że mamy do czynienia z produktem premium. W środku znajdziemy mysz, nadajnik w postaci małego pendrive USB, kabel USB-C do ładowania oraz instrukcję obsługi. Anywhere 3 może działać z każdym urządzeniem, bezpośrednio przy pomocy Bluetooth jak np. z telefonem, tabletem lub notebookiem. Można ją też podłączyć do komputera przy pomocy nadajnika USB, który jest znacznie wygodniejszy w użyciu, bo wystarczy umieścić nadajnik w porcie USB komputera i mysz będzie gotowa do pracy.

Przeczytaj też: Piekielnie dobra mysz gamingowa. (conowego.pl)

Ponadczasowa

Jest bardzo wygodna, precyzyjna, nieduża i działa ponad dwa miesiące na jednym ładowaniu baterii. Jej kształt jest bardzo klasyczny. Górna obudowa została wykonana z lekkiego plastiku. Pod palcem wskazującym jest srebrny scroll, a tuż przy nim nieduży przycisk do regulacji jego obrotów. Koło działa w dwóch trybach: wolnym, który nie hamuje obrotów i jest bardzo szybki oraz drugim takim, dzięki którym wyczuwamy pod palcem opór w postaci koła zębatego. Pozwala to na wolniejsze przewijanie zawartości stron lub dokumentów. Koło ma też skok, taki jak klawisz i reaguje na wciśnięcie. Na spodzie znajdziemy przycisk zasilania oraz drugi, mniejszy, który pozwala na przełączanie myszy między trzema urządzeniami, ale o tym później. Na przedzie znajduje się port USB-C, który służy do ładowania baterii.

Dla praworęcznych

Oba boki myszy zostały pokryte karbowaną gumą, która pewnie leży w dłoni i nie ślizga się w trakcie używania. Jest też miękka i przyjemna w dotyku. Sprawia, że mysz jest cięższa i lepiej wyważona. Mysz jest dla osób praworęcznych, gdyż dwa przyciski znajdują się po jej lewej stronie, a więc pod kciukiem prawej dłoni. Funkcje przycisków możemy dowolnie konfigurować i przypisać im różne funkcję lub uruchamianie różnych programów lub mniejszych aplikacji. Przyciskom można też przypisywać funkcje łączone, np. wciskając dolny przycisk pod kciukiem w połączeniu ze scrollem, możemy przewijać zawartość ekranu w poziomie. Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób pracujących na programach do montażu filmów, gdyż pozwala przewijać zawartość klatka po klatce zapisanego obrazu.

Wsparcie programowe

W konfiguracji myszy pomaga nam oprogramowanie, kryjące się pod chwytliwą 😊 nazwą Logitech Options. Proces instalacji zaczyna się automatycznie, zaraz po włożeniu pendrive’a do komputera. Mysz radzi sobie bardzo dobrze bez dodatkowego software’u, ale warto go zainstalować, gdyż umożliwia to konfiguracje i precyzyjne ustawienia MX3. Dodatkowo możemy skonfigurować mysz w taki sposób, aby korzystały z niej trzy urządzenia. Po parowaniu, wystarczy wcisnąć przycisk na jej spodzie, aby przełączyć się z jednego na drugi. Inną bardzo ciekawą opcją jest technologia Flow, która pozwala na łatwe przenoszenie tekstu, obrazów i plików między komputerami — wystarczy skopiować element na jednym komputerze, a wkleić go na drugim. 

Przeczytaj też: Szybkie i lekkie gamingowe myszki Cooler Master | CoNowego.pl

Długodystansowa

MX Anywhere 3 została wyposażona w duży i bardzo wydajny akumulator. W pełni naładowana myszka pozwala na 70 dni pracy. To bardzo dobry wynik, a biorąc pod uwagę, że została dodatkowo wyposażona w system szybkiego ładowania i zaledwie jedna minuta szybkiego doładowania, wystarczy na trzy godziny pracy. Wow! Jestem pod wrażeniem.

Podsumujmy

Mysz Logitech MX Anywhere 3 to bardzo dobrze wykonany produkt. Skierowany jest głównie do użytkowników domowych, którzy mogą podłączyć mysz do kilku urządzeń. Doskonale sprawdzi się także w biurze, gdyż mysz jest mała i z łatwością zmieści się do torby na laptopa. Została pięknie zaprojektowana, porządnie wykonana i pracuje ultra długo na jednym ładowaniu.

ZaletyWady
Klasyczna i pięknie wykonana konstrukcjaMimo uniwersalnego kształtu jej mały rozmiar nie wypełnia większych dłoni.
Działa precyzyjnie i dokładnie
Długa i wydajna praca na jednym ładowaniu