Duże zmiany wizualne w Gmailu już w drodze!

Google wchodzi w 2022 rok z mocnym przytupem. Pisaliśmy Wam już o pozytywnych zmianach w serwisie YouTube oraz w Android Auto. Czas więc na popularnego Gmaila. Koncern z Mountain View donosi na swoim blogu, że już niedługo powitamy nowy interfejs znanej usługi pocztowej. Na co powinniśmy się nastawiać i jak będzie wyglądał harmonogram wdrażania zmian?

Gmail z pozytywnymi zmianami w interfejsie!

Obecny wygląd Gmaila nie prezentuje się najgorzej. Można już jednak odczuć, że ma on swoje lata. Dlatego właśnie Google zamierza nieco go odświeżyć, by był bardziej spójny z interfejsem aplikacji mobilnych popularnej usługi pocztowej. Na zamieszczonym powyżej zrzucie ekranu widzimy, że ekran główny Gmaila będzie przejrzysty i uporządkowany. W oczy rzuca się panel umieszczony po lewej stronie, na którym zostały umieszczone skróty do skrzynki mailowej, Chat, Spaces i Meet.

Oto jak będzie wyglądał harmonogram wdrożenia nowego interfejsu w Gmail:

  • od 8 lutego użytkownicy Gmaila będą otrzymywać powiadomienia informujące o możliwości wypróbowania nowego wyglądu,
  • w kwietniu odświeżony Gmail zostanie włączony dla wszystkich użytkowników; możliwy jednak będzie tymczasowy powrót do starych ustawień,
  • do końca II kwartału 2022 roku nowy wygląd zostanie na stałe wprowadzony do Gmaila; wszyscy użytkownicy będą musieli się do niego przyzwyczaić i korzystać z interfejsu na co dzień.

Czytaj też: Ważna nowość w aplikacji YouTube!

Google po raz kolejny udowadnia nam, że nie zamierza próżnować w 2022 roku i doczekamy się licznych usprawnień w aplikacjach i usługach koncernu. To dobre wieści. Mam nadzieję, że Amerykanie jeszcze pod wieloma względami pozytywnie nas zaskoczą. Osobiście nie mogę się doczekać zmian w Gmailu. Korzystam z usługi na co dzień i o wiele wygodniej pracuje mi się z mobilną wersją serwisu, niż z tą webową. Mam nadzieję, że już wkrótce będę miał możliwość sprawdzenia nowego interfejsu.