Ładowarka indukcyjna z powerbankiem do iPhone – Anker PowerWave Mag-Go 2 in 1

Akcesoriów do smartfonów od Apple jest bardzo dużo, ale ta stacja dokująca oferuje jedyne w swoim rodzaju innowacyjne rozwiązanie.

Właściciele telefonów z jabłuszkiem często lubią otaczać się innymi produktami tej marki lub kompatybilnymi, ale równie pięknymi akcesoriami, które współpracują w jednym ekosystemie. Dlatego inni producenci chcąc oferować swoje akcesoria do produktów Apple, muszą spełniać określone wymagania technologiczne, ale i wizualne. Bardzo ważny jest design, kolorystyka i rozwiązania technologiczne. W tym przypadku, gdy mówimy o stacji dokującej jest to szczególnie ważne.

Dobre początki

Zaczynając od formy pakowania trzeba przyznać, że Anker PowerWave Mag-Go już od samego początku robi dobrze wrażenie. Stacja zapakowana jest w duży, estetyczny karton w bardzo przyzwoicie wyglądającym opakowaniu. Blado niebieskie kolory, ładne i minimalistyczne zdjęcia zawartości, wszystko to powoduje, że miejsce tego urządzenia jest na półce premium. W środku możemy liczyć na podobne wrażenia estetyczne. Wszystkie składniki pudełka mają swoje miejsce, nic nie lata luzem, kabelki są elegancko pospinane. W opakowaniu znajdziemy stacje dokującą, powerbank magnetyczny, zasilacz, kabel USB-C i papierologie.

Przeczytaj też: Mocny powerbank Xiaomi debiutuje na rynku! | CoNowego.pl

Dolna część dla słuchawek

Anker PowerWave Mag-Go to zasadniczo ładowarka indukcyjna i powerbank 2w1. Zaczynając od jej okrągłej podstawy, tam znajduje się pierwsze miejsce indukcji, które przeznaczone jest do ładowania słuchawek. Podstawa jest duża i bez większego problemu zmieszczą się na niej słuchawki w etui. Powierzchnia ładująca została pokryta aksamitnym w dotyku materiałem, który trochę przypomina gumę. Jest to dobry wybór bowiem powierzchnia słuchawek nie porysuje się, a etui nie przemieści się lub nie spadnie zbyt łatwo z podstawy. Gdy położymy słuchawki na podstawie, wówczas wokół okręgu zaświeci się cienki pasek LED, informując nas o pracy ładowarki.

Górna część dla smartfona

W podstawie znajduje się metaliczne ramie, na którym spoczywa kieszeń. Do tej kieszeni nie wkładamy telefonu, ale powerbank. Jest to akumulator o pojemności 5000mAh, wyposażony w zamek magnetyczny, który silnie przylega do plecków smartfona. Ale uwaga. Anker PowerWave Mag-Go został zaprojektowany tylko dla wybranych modeli Apple i są to iPhone 12, 13 i prawdopodobnie 14, gdyż ten nowy będzie miał bardzo zbliżoną budowę. Kieszeń na powerbank jest zamontowana na zawiasach, dzięki czemu, gdy przypniemy do niej telefon w pionie lub poziomie, to możemy wygodnie oglądać np. filmy. Regulacja jest jedynie w kierunku góra/dół w zakresie 40 stopni. Sam powerbank, podobnie jak podstawa i kieszeń został wykonany z tego samego, miłego w dotyku materiału, który nie ślizga się i nie wypada przypadkowo z dłoni.

Szczególna funkcja

To co czyni tę stacje wyjątkową, to fakt, że może ona służyć za ładowarkę na biurku, ale może też być mobilnym powerbankiem. Akumulator ma ładowanie indukcyjne i nawet po wyjęciu go z kieszeni stojaka, nadal będzie ładował nasz telefon. Wiązanie magnetyczne jest bardzo mocne i mimo prawie 12mm grubości dobrze leży w dłoni. Najlepiej prezentuje się na większych modelach iPhonea, bo model mini jest trochę za mały do tej baterii. W zależności od posiadanego modelu telefonu, powerbank może dać nam dodatkowe 17 godzin pracy. A gdy wyczerpiemy baterię wystarczy wsunąć go ponownie do bazy w kieszeń, która w dwie godziny naładuje go do pełna, przekazując jednocześnie zasilanie indukcyjne do przypiętego telefonu. Anker PowerWave Mag-Go został wyposażony we wskaźnik LED i system bezpieczeństwa Multi Protect, który pilnuje temperatury ładowania bezprzewodowego. Jak wiemy, ładowanie indukcyjne powoduje mocne nagrzewanie się baterii smartfona. Ta funkcja ma za zadanie nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji.

Podsumowanie

Stacja dokująca i powerbank w jednym urządzeniu okazało się całkiem interesującym rozwiązaniem. Anker PowerWave Mag-Go to produkt dobrze zaprojektowany, wykonany z dobrych jakościowo materiałów, bardzo praktyczny, ale przede wszystkim o świetnym designie. Dostępny jest w kilku kolorach i w każdym dobrze prezentuje się na biurku.

Specyfikacja Anker PowerWave Mag-Go

  • Kolor: Biały
  • Ładowanie: bezprzewodowe
  • Pojemność powerbanka: 5000 mAh
  • Moc wyjściowa: 7.5 wat
  • Bezprzewodowa stacja dokująca góra: 7.5 W
  • Bezprzewodowa stacja dokująca dół: 5 W
  • Kabel do ładowania USB-C: 1.5 m
  • Kompatybilność: Apple iPhone 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max, 13, 13 mini, 13 Pro, 13 Pro Max
  • Cena: 499 zł
ZaletyWady
Praktyczne rozwiązanie 2w1Brak kompatybilności z innymi telefonami
Magnetyczny Powerbank
Ładny design