Android z ważną funkcją z iPhone’a?

Smartfony z systemem Android są w ujęciu globalnym o wiele popularniejsze od produktów Apple, gdyż – po prostu – można kupić je w o wiele bardziej rozsądnej cenie. Samo oprogramowanie od Google jest mniej bezpieczne od iOS, ale przez wielu uważane za lepsze i o wiele bardziej zaawansowane. Niektórych funkcji możemy jednak właścicielom „jabłek” pozazdrościć. Jedną z nich do tej pory była informacja o kondycji baterii. Być może jednak wkrótce ta kwestia ulegnie zmianie!

Powiadomienia o kondycji baterii w drodze!

W wersji beta systemu Android 13 QPR (Quarterly Platform Releases) zauważona została funkcja o nazwie Battery Health. Jej zadaniem ma być rzekomo prezentowanie użytkownikowi smartfona lub tabletu wieści związanych z kondycją akumulatora wbudowanego w dane urządzenie. Specjalna karta w menu Ustawienia będzie przekazywała nam sugestie związane na przykład – z koniecznością rozważenia wymiany baterii na nową.

Smartfony niektórych producentów – na przykład Samsunga – w pewnych nowszych wersjach oprogramowania serwują nam już wyżej wymienioną funkcję. Cieszy jednak fakt, że koncern z Mountain View zamierza wdrożyć ją globalnie. Dzięki niej nie będziemy musieli sprawdzać kondycji ogniwa za pośrednictwem aplikacji firm trzecich, które często nie radzą sobie zbyt dobrze z tym zadaniem.

Czytaj też: Facebook i Messenger podążają śladem Discorda

Niestety na razie nie wiadomo, kiedy rozwiązanie trafi na pokład urządzeń z Androidem 13. Póki co niewiele smartfonów i tabletów w ogóle uzyskało dostęp do nowej wersji oprogramowania od Google. Pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji w tej kwestii.

Grafika tytułowa: Denny Müller / Unsplash