Pomysł Sony i Hondy na starcie z Teslą  

Prezes Sony, Izumi Kawanishi, powiedział, że jego firma wraz z Hondą chcą stworzyć samochód elektryczny, który powstanie od podstaw jako maszyna do treści cyfrowych.

„Sony oferuje treści, usługi i technologie rozrywkowe, które poruszają ludzi. Dostosowujemy te aktywa do mobilności i to jest nasza siła w starciu z Teslą”.

Kawanishi powiedział, że integracja systemu rozrywki Sony PS5 z samochodem jest technicznie możliwa i że wyposażenie będzie zbudowane wokół usług rozrywkowych i sieciowych Sony.

Zdaniem Sony jedynym sposobem na istnienie takiego samochodu zapewniającego rozrywkę jest model w pełni autonomiczny. Kawanishi powiedział, że aby cieszyć się przestrzenią w samochodzie, musi to być przestrzeń, w której „nie trzeba prowadzić”.

Prezes zdaje sobie również sprawę, że aby taki samochód mógł istnieć, technologia autonomicznej jazdy musi zaistnieć w pełni. Wątpliwe jest jednak, aby tak zaawansowane pojazdy istniały do ​​2025 r., kiedy Sony i Honda planują wprowadzić na rynek swój pierwszy pojazd elektryczny.

„Financial Times” podaje, że wielu analityków finansowych uważa, że ​​Sony chce głównie rozwijać technologię pojazdów elektrycznych, aby sprzedawać je innym markom motoryzacyjnym. Opracuje samochód z Hondą jako wizytówką takich technologii i stanie się głównym dostawcą rozwiązań samojezdnych i rozrywkowych dla przemysłu samochodowego.

Taki scenariusz jest bardziej prawdopodobny niż to, że Sony i Honda nagle opracują autonomiczny PS5 do 2025 roku.

Czytaj także: Honda i Sony razem zbudują samochód elektryczny!