Rakuten TV – co warto wiedzieć o usłudze?

Rynek usług VOD w Polsce jest coraz bogatszy. Mamy bowiem Netflixa, HBO Max czy wiele pomniejszych rozwiązań pozwalających nam na oglądanie naszych ulubionych filmów i seriali. Wkrótce na rynku zadebiutuje Disney+. Często jednak zapominamy o Rakuten TV, które także jest dostępne w Polsce i oferuje bardzo ciekawy model korzystania z serwisu!

Usługa VOD odmienna od mainstreamu

Wiodące w naszym kraju prym usługi VOD oparte są na modelu subskrypcyjnym. Oznacza to, że musimy co miesiąc płacić określoną kwotę za możliwość korzystania z ich zasobów. Co jednak, jeśli po ulubione produkcje sięgamy wyłącznie od czasu do czasu? Comiesięczne opłacanie abonamentu może się wtedy okazać dla nas niekorzystne. W takich sytuacjach wybawieniem może być Rakuten TV, które oferuje bardzo ciekawy sposób na oglądanie popularnych tytułów, bądź na budowanie własnej filmoteki.

Rakuten TV to usługa przesyłania strumieniowego oferująca filmy i seriale do wypożyczania i kupowania. Jej właścicielem jest japońska firma Rakuten – jeden z gigantów światowego rynku e-commerce. Katalog Rakuten TV zawiera treści pochodzące ze studiów filmowych z całego świata, w tym z Warner Bros., Disney i Sony Pictures. Z usługi możemy korzystać nie tylko na telewizorach, ale i na pokładzie naszych urządzeń mobilnych. Rakuten TV oferuje także wsparcie dla Chromecasta od Google.

Jak już wspomniałem, Rakuten TV umożliwia nam wypożyczanie lub kupowanie rozmaitych produkcji i gromadzenie ich w naszej osobistej bibliotece. Płatności dokonujemy za pośrednictwem karty płatniczej przypiętej do naszego konta. Możliwe jest także korzystanie z kuponów, które często rozdawane są w ramach różnych akcji promocyjnych i umożliwiają nam obejrzenie wybranego przez nas tytułu objętego ofertą.

Czytaj też: HBO Max – jak skonfigurować usługę?

Dlaczego warto postawić na Rakuten TV?

Rakuten TV to świetna usługa dla tych osób, którym nie opłaca się co miesiąc wydawać niemałych pieniędzy na opłacanie różnych abonamentów w usługach VOD. Ceny w Rakuten TV są atrakcyjne, ale i zależne od tego jak „świeży” kinowy hit nas interesuje. Jak widzicie na załączonym zrzucie – The Batman kosztuje naprawdę sporo. Nie brak jednak w serwisie wielu produkcji, które dostępne są od przysłowiowej „dyszki”.

Wszystkie materiały udostępniane w serwisie są wysokiej jakości. Chcesz zbudować swoją bibliotekę hitów fantasy bądź science-fiction? Nie ma problemu! Z Rakuten TV to bardzo proste. Hity Marvela i DC? Także są dostępne na platformie. Poza tym Rakuten TV to sporo ciekawych filmów, których po prostu nie znajdziemy u konkurencji.

Rakuten TV dostępne jest dla systemów Android i iOS. Możemy też korzystać z serwisu w przeglądarce internetowej bądź na pokładzie naszego Smart TV. W tym ostatnim przypadku nie ma problemu z dostępnością dla urządzeń pracujących pod kontrolą Android TV, Tizena czy webOS. Bardzo możliwe, że skrót wywołujący usługę znajdziecie na swoim pilocie od telewizora.

Czytaj też: Netflix ma problem! Niższy abonament kosztem reklam?

Korzystaliście już z Rakuten TV? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach!