Flagowe Samsungi w końcu z dobrą baterią?

Jedną z największych bolączek nowoczesnych smartfonów – także tych flagowych – jest krótki czas pracy między ładowaniami. Praktycznie niemożliwe jest, by podczas intensywnej eksploatacji nasze urządzenie wytrzymało dłużej niż jeden dzień bez uzupełniania poziomu energii. Samsung ma w planach rozwiązanie tego problemu dzięki nowoczesnym ogniwom nad którymi pracuje.

fot. Samsung

Pojemne baterie na pokładzie Galaxy S23?

Owe baterie o zwiększonej gęstości mają oferować pojemność zwiększoną o 10% w stosunku do aktualnie produkowanych odpowiedników. Nie jest to może wartość, przez którą będziemy zbierać szczęki z podłogi, ale przecież każde ulepszenie w kwestii czasu pracy urządzeń mobilnych między ładowaniami jest zawsze mile widziane przez użytkowników, czyż nie?

Przecieki wskazują nam na to, jakie pojemności akumulatorów względem poprzedników mogą nam zaoferować poszczególne smartfony z rodziny Galaxy S23. W przypadku podstawowego modelu pojemność wyniesie 4500 mAh (wzrost z 3700 mAh), w przypadku Galaxy S23+ – 5000 mAh (wzrost z 4500 mAh), a w przypadku Galaxy S23 Ultra – 5500 mAh (wzrost z 5000 mAh).

Czytaj też: Nadchodzi smartfon z ciekawą stylistyką – realme Q5 Pro!

Mam nadzieję, że Samsung faktycznie poprawi swoje flagowe linie smartfonów pod względem wykorzystywanych na ich pokładzie baterii. Te obecnie stosowane są chyba największą bolączką serii Galaxy S oraz Galaxy Z. A przecież nikt z nas nie lubi, gdy nasze urządzenia mobilne rozładowują się w najmniej oczekiwanym momencie, prawda? Trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia!

Grafika tytułowa: Samsung