HBO Max – jak skonfigurować usługę?

Zgodnie z zapowiedziami, HBO Max jest od dzisiaj dostępne w Polsce. To naprawdę solidna usługa, która może zagrozić pozycji Netflixa w Polsce. Naf Wisłą HBO Max od dziś zastępuje HBO GO. Warto więc, byśmy pochylili się nad nowościami, jakie ma nam do zaoferowania przeprojektowana usługa. Powiemy też sobie o tym, jak zacząć korzystać z nowości. Gotowi? No to zaczynajmy!

Jakie nowości przynosi HBO Max?

Co nowego przynosi nam debiut usługi w porównaniu do HBO GO? Najważniejszymi zmianami, jakie HBO Max przyniósł w stosunku do zastępowanego w Polsce HBO GO będzie wsparcie dla rozdzielczości 4K i dźwięku przestrzennego. Pojawiła się też możliwość organizowania profili w aplikacji dla wszystkich członków naszej rodziny. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nasza biblioteka ulubionych filmów i seriali nie będzie się mieszała z wyborami pozostałych domowników.

HBO chce docenić osoby, które zamówią subskrypcję do końca marca. Specjalnie z myślą o nich została przygotowana promocja, w ramach której otrzymają stały rabat na abonament w wysokości 33% na zawsze. Biorąc pod uwagę fakt, że HBO Max ma kosztować w Polsce 29,99 złotych miesięcznie, to za usługę zapłacicie jedynie 19,99 złotych. Warto pamiętać jednak o tym, że gdy anulujecie subskrypcję i po czasie zechcecie do niej wrócić, owa zniżka nie będzie już obowiązywała. 

Czytaj też: Wybieramy niskobudżetowy telewizor – oto nasze propozycje!

HBO Max ma dla nas na start świetną ofertę!

W sieci już jakiś czas temu pojawiła się wstępna lista nowości w serwisie HBO Max na marzec bieżącego roku. Znalazły się na niej prawdziwe, kinowe hity takie, jak Matrix: ZmartwychwstaniaKosmiczny mecz: Nowa eraDiunaObecność 3: Na rozkaz diabła czy Sanktuarium. Jak widać, są to produkcje, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. A takich hitów będzie się w HBO Max pojawiało z miesiąca na miesiąc coraz więcej.

To główna przewaga HBO Max nad Netflixem. Ten drugi bowiem chętnie stawia na produkcje oryginalne. Serwis VOD od HBO natomiast wprowadza do swojej oferty kinowe hity w stosunkowo krótkim okresie od momentu ich kinowej premiery. Wystarczy spojrzeć na przytoczone przeze mnie przed chwilą tytuły takie, jak Matrix: ZmartwychwstaniaKosmiczny mecz: Nowa era czy Diuna. Przecież całkiem niedawno mogliśmy oglądać je na dużym ekranie!

Jak przenieść się do HBO Max z HBO GO?

Aby skonfigurować nasze urządzenia do korzystania z usługi HBO Max musimy w pierwszej kolejności zalogować się do serwisu webowego. Musimy więc skorzystać z naszych danych logowania bądź z danych dostarczonych przez operatora (komórkowego, kablówki), który w ramach promocji zaoferował nam dostęp do HBO GO. Tutaj nasze konta zostają automatycznie przenoszone do debiutującej dziś w Polsce usługi. Nie musimy się przejmować żadnymi formalnościami!

Kolejnym krokiem będzie pobranie aplikacji HBO Max na wszystkie urządzenia, na których będziemy chcieli oglądać nasze ulubione filmy i seriale. Z tym akurat nie powinno być problemu. Apka jest bowiem dostępna zarówno dla Androida, iOS czy popularnych systemów dla Smart TV (na przykład dla Tizena). Nawet jeśli Wasz sprzęt nie oferuje dostępu do HBO Max, to możecie skorzystać z niego za pośrednictwem Chromecasta od Google! Na moim Smart TV od Samsunga apka pojawiła się dzisiaj rano samoczynnie, automatycznie.

Gdy już jesteśmy zalogowani w webowej wersji HBO Max oraz mamy pobrane aplikacje klienckie serwisu na wszystkich naszych urządzeniach, musimy dodać nasze poszczególne sprzęty do naszego konta. W tym celu wchodzimy na dedykowaną stronkę [KLIK] – na której musimy podać kod wyświetlany na ekranie telewizora. W taki sposób dodamy do naszego konta HBO Max urządzenia takie, jak Smart TV, konsola lub Apple TV. Na tabletach, komputerach i smartfonach logujemy się natomiast w klasyczny sposób – podając nasze dane logowania z HBO GO na dedykowanym ekranie. Powinny się one w ten sposób automatycznie przypisać do sekcji Zarządzaj urządzeniami.

Jak więc widzicie, konfiguracja HBO Max nie jest trudna i z naszym poradnikiem poradzą sobie z nią nawet totalni laicy. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy już wybraliście dla siebie film bądź serial na dzisiejszy wieczór!