TOP 5 – tablety dla profesjonalistów – grudzień 2022

Jeszcze kilka lat temu segmentowi tabletów wieszczono rychły upadek. Wybuch pandemii koronawirusa i wszędobylskie lockdowny odmieniły jednak ich sytuację. Zaczęliśmy pracować i uczyć się zdalnie lub hybrydowo. Z tego powodu zwiększył się popyt na wygodne w obsłudze urządzenia mobilne. Czy mamy duży wybór, jeśli zależy nam na zakupie ultrawydajnego tabletu do pracy? Okazuje się, że tak! Dziś przedstawimy Wam nasze propozycje z tego segmentu.

Topowy tablet, czyli urządzenie do produktywnej pracy

Tabety z najwyższej półki cenowej serwują nam najmocniejsze dostępne na rynku podzespoły po to, by mogły poradzić sobie z absolutnie każdymi zadaniami, które może zlecić nam pracodawca – obróbką zdjęć i wideo, pracą z dokumentami oraz wymagającymi aplikacjami. Często jest też tak, że po godzinach sięgamy po nasz tablet by odpoczywać przy ulubionych filmach, serialach czy grach. Topowy tablet nie może więc iść na żadne kompromisy. Musi być też perfekcyjnie wykonany – z wysokiej klasy materiałów. Spasowanie również nie może razić nas bylejakością. Najdroższe tablety pracują pod kontrolą jednego z systemów: Android, iPad OS lub Windows. Przejdźmy jednak do naszych propozycji.

Czytaj też: Nearby Share – jak z niego korzystać?

Apple iPad Pro 11″

iPad Pro 11″ to jedno z najmocniejszych urządzeń w ofercie Apple. Użytkownikom serwuje najwyższej klasy jakość wykonania oraz mocne podzespoły. Mamy tu więc procesor Apple M2 wspierany przez 8 GB RAM oraz 1 TB przestrzeni na dane użytkownika. Obraz wyświetlany jest na ekranie Liquid Retina o przekątnej 11″ z rozdzielczością 2388 x 1668 px. Zestaw aparatów jest satysfakcjonujący. Mamy tu główne oczko 12 MP oraz obiektyw ultraszerokokątny 10 MP. Na froncie mamy kamerkę do selfie oraz rozmów wideo o rozdzielczości również 12 MP. Na plus wsparcie dla Apple Pencil oraz dedykowanej klawiatury. Za zabezpieczenia odpowiada Face ID. Cena to 9799 złotych.

Microsoft Surface Pro 9

Microsoft Surface Pro 9 to propozycja pracująca pod kontrolą Windowsa 11. Jest to absolutnie topowe urządzenie mające wyznaczać trendy w swoim segmencie. Mamy tu procesor Intel Core i7-1255U wspierany przez 16 GB RAM oraz 256 GB przestrzeni na dane użytkownika. Obraz wyświetlany jest na ekranie PixelSense™ Flow o przekątnej 13″ z rozdzielczością 2880 x 1920 px. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Za przetwarzanie grafiki odpowiada układ Intel Iris Xe Graphics. Na froncie mamy kamerkę do selfie oraz rozmów wideo o rozdzielczości 2.1 MP. Jest też wsparcie dla Surface Pen oraz dedykowanej klawiatury. Za zabezpieczenia odpowiada Windows Hello. Cena to 8699 złotych.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra to flagowa propozycja od koreańskiego koncernu. Wykorzystuje on najnowszego Androida oraz tryb DeX pozwalający na wygodne korzystanie z aplikacji. Mamy tu procesor Qualcomm Snapdragon 8 gen 1 wspierany przez 16 GB RAM oraz 512 GB przestrzeni na dane użytkownika. Obraz wyświetlany jest na ekranie Super AMOLED o przekątnej 14,6″ z rozdzielczością 2960 × 1848 px. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Na wielki plus obecność modemu 5G. Na froncie mamy podwójną kamerkę do selfie oraz rozmów wideo o rozdzielczości 12 MP. Na pleckach natomiast mamy obiektywy 13 MP + 6 MP. Jest też wsparcie dla S-Pen oraz dedykowanej klawiatury. Cena tego ogromnego tabletu to 7399 złotych.

Lenovo Tab P12 Pro

Lenovo Tab P12 Pro to tablet od znanego chińskiego koncernu, który ma ogromne doświadczenie w projektowaniu sprzętu dla profesjonalistów. Mamy tu procesor Qualcomm Snapdragon 870 wspierany przez 8 GB RAM oraz 256 GB przestrzeni na dane użytkownika. Obraz wyświetlany jest na ekranie AMOLED o przekątnej 12,6″ z rozdzielczością 2560 x 1600 px. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Producent nie zapomniał o modemie 5G. Na froncie mamy kamerkę do selfie oraz rozmów wideo o rozdzielczości 8 MP. Na pleckach natomiast mamy obiektywy 13 MP + 5 MP. Są też cztery głośniki stereo oraz dwa mikrofony. Produkt Lenovo kosztuje 4499 złotych.

Huawei MatePad Pro 12.6

Huawei MatePad Pro 12.6 to ostatnia propozycja w naszym zestawieniu. Tym razem mamy do czynienia z tabletem pracującym pod kontrolą HarmonyOS (odpowiednio zmodyfikowanego Androida z usługami Huawei). Mamy tu procesor Kirin 9000E wspierany przez 8 GB RAM oraz 256 GB przestrzeni na dane użytkownika. Obraz wyświetlany jest na ekranie OLED o przekątnej 12,6″ z rozdzielczością 2560 x 1600 px. Częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Na froncie mamy kamerkę do selfie oraz rozmów wideo o rozdzielczości 8 MP. Na pleckach natomiast mamy obiektywy 13 MP + 8 MP. Tablet oferuje wsparcie dla stylusa Huawei M-Pencil. Cena to 4299 złotych.