Drobna, ale przydatna zmiana w systemie Android

System Android to najpopularniejsze w tej chwili oprogramowanie dla smartfonów i tabletów. Koncern Google doskonale wie o tym, że oczekujemy od jego systemu przede wszystkim sprawnego działania i intuicyjnej obsługi. Najnowsze usprawnienie docenią szczególnie te osoby, które często podróżują samolotami.

Bluetooth i Wi-Fi włączone w trybie samolotowym

Google wprowadza małą, ale użyteczną zmianę w telefonach z Androidem. Jeśli włączymy Wi-Fi, gdy włączony jest tryb samolotowy, za pierwszym razem zobaczymy powiadomienie o tym, że po kolejnym uruchomieniu trybu samolotowego Wi-Fi pozostanie włączone. Podobnie sytuacja wyglądała już wcześniej w przypadku Bluetooth, z którego korzystamy chociażby do łączenia się ze słuchawkami.

Gigant najwyraźniej doszedł do wniosku, że każdorazowe uruchamianie modułu odpowiedzialnego za dostęp do Internetu podczas podróży samolotem może być dla nas irytujące. Według zapewnień Google, nowość dostępna będzie dla wszystkich smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Możliwe więc, że odpowiadać za nią będą Usługi Google Play, które aktualizowane są za pośrednictwem sklepu z aplikacjami koncernu z Mountain View.

Czytaj też: Ambitne plany Samsunga na rynku telewizorów

Dajcie koniecznie znać, czy często korzystacie z trybu samolotowego w Waszych smartfonach i czy nowość od Google Waszym zdaniem będzie przydatna w trakcie podróży.

Grafika tytułowa: Guido Coppa / Unsplash