TOP 5 – najlepsze słuchawki sportowe – listopad 2022

Wkroczyliśmy już w okres jesienno-zimowy, który coraz mniej nastraja do uprawiania sportu na wolnym powietrzu. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z aktywności fizycznej. Równie dobrze możemy bowiem przenieść się na siłownię bądź do klubu fitness i tam szlifować formę. Jakie słuchawki najlepiej sprawdzą się nawet w trakcie intensywnych treningów? Dzisiaj sobie o tym powiemy!

Dobre słuchawki dla aktywnych – czyli jakie?

Jakie powinny być dobre słuchawki dla aktywnych? Przede wszystkim powinny być wygodne. Nic tak nie psuje czasu spędzonego na treningu jak dyskomfort, prawda? Poza tym słuchawki sportowe powinny dobrze leżeć w uszach – by nie wypadały z nich nawet podczas intensywnych ćwiczeń. Sprzęt tej klasy powinien zapewnić nam dostęp do trybów pracy takich jak ANC (pozwalający na odcięcie się od zewnętrznych dźwięków) bądź Ambient Mode (pomagający w nasłuchiwaniu – na przykład osób, które chcą nam coś powiedzieć).

Ważnym jest również, by akcesorium było odporne na zachlapanie. Zdarza się, że podczas ćwiczeń mocno się spocimy. Byłoby kiepsko, gdybyśmy z tego powodu uszkodzili drogie akcesorium prawda? Na plus można zaliczyć też solidną budowę uodparniającą słuchawki na przykład na upadki. Przejdźmy jednak do samych propozycji.

Czytaj też: Wybieramy outdoorowego smartwatcha – czym się kierować?

Philips TAA7607BK/00

Philips TAA7607BK/00 to najlepiej wyposażone słuchawki w naszym zestawieniu. Nie są to TWS-y, ale możemy wygodnie z nich korzystać bez konieczności łączenia ich ze smartfonem za pośrednictwem kabla. Charakteryzuje je budowa typu open-ear. Bazują bowiem na przewodnictwie kostnym. Dzięki takiemu zabiegowi słuchawki nie blokują naszych uszu, a więc możemy pozostawać w kontakcie z otoczeniem. Parametry pracy możemy regulować za pośrednictwem aplikacji mobilnej Philips Headphones. Wbudowany w słuchawki akumulator wystarcza na 9 godzin pracy. Wodoszczelność na poziomie IP66 zapewnia odpowiednią ochronę przed potem i zachlapaniem. Za produkt Philipsa trzeba zapłacić 999 złotych.

Jabra Elite 7 Active

Jabra Elite 7 Active to jedne z bardziej poręcznych słuchawek w naszym zestawieniu. Przemyślana konstrukcja oraz wsparcie dla autorskiej technologii Jabra ShakeGrip zapewniają nam pewne trzymanie w uszach nawet w trakcie intensywnych ćwiczeń. Prezentowane słuchawki zapewnią nam najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku. Wiele parametrów jego odtwarzania możemy regulować w świetnej aplikacji Jabra Sound+. Z jej poziomu zarządzamy także pracą trybów ANC oraz HearThrough. Wbudowane mikrofony zapewniają krystaliczną jakość rozmów. Baterie wystarczają nawet na 8 godzin użytkowania akcesorium. Etui z funkcją ładowania zapewni nam natomiast kolejne 30 godziny pracy. Słuchawki Jabra Elite 7 Active możemy ładować bezprzewodowo. Wodoszczelność na poziomie IP57 zapewnia odpowiednią ochronę przed potem i zachlapaniem. Za produkt duńskiego koncernu trzeba zapłacić 749 złotych.

Bose Sport Earbuds

Kolejna propozycja to Bose Sport Earbuds. Słuchawki zaprojektowane zostały przez koncern, który ma ogromne pojęcie o doskonałym brzmieniu. Możemy więc spodziewać się niesamowitej jakości odtwarzanego dźwięku. Jego parametry możemy regulować za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Bose Music. Wbudowane mikrofony zapewniają wysoką jakość rozmów. Baterie wystarczają nawet na 5 godzin użytkowania akcesorium. W razie potrzeby 15 minut doładowania w etui zapewnia 2 godziny pracy. Sprzęt chroniony jest przed potem i zachlapaniem. Prezentowane słuchawki kosztują 799 złotych.

JBL Under Armour Streak

JBL Under Armour Streak to klasowe słuchawki sportowe, które powstały w wyniku kooperacji dwóch znanych marek. Sprzęt skonstruowany został w taki sposób, by wygodnie i efektywnie służyć nam także w trakcie intensywnych treningów. To zasługa wkładek Sport Flex Fit. Prezentowane słuchawki oferują funkcje AmbientAware (pozwalającą skupić się na dźwiękach otoczenia) oraz TalkThru (chwilowo przyciszającą muzykę w trakcie rozmów). Wbudowane wysokiej klasy mikrofony zapewniają świetną jakość rozmów. Baterie wystarczają nawet na 6 godzin użytkowania akcesorium. Etui z funkcją ładowania zapewni nam natomiast kolejne 12 godziny pracy. Wodoszczelność na poziomie IPX7 zapewnia odpowiednią ochronę przed potem i wodą. Prezentowany sprzęt kosztuje 519 złotych.

Sennheiser Sport

Sennheiser Sport to fantastyczny sprzęt od niezwykle popularnego producenta. Łączy klasyczny design z szerokimi funkcjonalnościami, które ucieszą miłośników aktywności fizycznej. Słuchawki oparte zostały o Sennheiser TrueResponse – 7-milimetrowy dynamiczny przetwornik, który zapewnia dźwięk wysokiej jakości z pełnym basem. Ponadto producent oddaje w nasze ręce ciekawy zestaw wkładek – zarówno otwartych, jak i zamkniętych – dzięki którym możemy regulować brzmienie słuchawek. Sennheiser Sport współpracują doskonale z Asystentem Google. Baterie wystarczają nawet na 9 godzin użytkowania akcesorium. Etui z funkcją ładowania zapewni nam natomiast kolejne 27 godziny pracy. Wodoszczelność na poziomie IP54 zapewnia odpowiednią ochronę przed potem i wodą. Za te słuchawki trzeba zapłacić 599 złotych.