Praktyczna nowość w Dysku Google?

Dysk Google to jedna z najpopularniejszych usług chmurowych z których szczególnie chętnie korzystają użytkownicy systemu Android. Niezwykła popularność rozwiązania wymusza na twórcach nieustanne ulepszanie go, by służyło nam jak najlepiej i było jak najbardziej intuicyjne w obsłudze. Już wkrótce przywitamy nową, praktyczną funkcję.

Pliki udostępnimy wygodniej!

Google zamierza usprawnić udostępnianie plików w ramach Dysku Google. Już obecnie ta funkcja jest dość mocno dopracowana i nie można na nią narzekać. Amerykański koncern zamierza jednak do maksimum uprościć ów proces. Co można przez to rozumieć? W momencie, w którym zechcemy udostępnić jakiś plik przechowywany na Dysku, aplikacja będzie sugerowała nam kontakty, do których moglibyśmy chcieć go przekazać.

W pierwszej kolejności pojawią się sugestie związane z tymi osobami, z którymi kontaktujemy się najczęściej. To dość rozsądne – w końcu to właśnie najczęściej z naszymi najbliższymi współpracownikami, z członkami rodziny czy też ze znajomymi dzielimy się ważnymi plikami. Dzięki automatycznym sugestiom będziemy mogli przesyłać dane jeszcze szybciej niż do tej pory.

Czytaj też: Android 14 z dwiema ciekawymi funkcjami

Podobno Google wystartowało już z wdrożeniem. Możemy spodziewać się więc, że na nasze urządzenia nowe rozwiązanie trafi lada dzień. Dajcie znać, czy mieliście już okazję wypróbować nowość związaną z udostępnianiem.