Nowe telewizory Samsung w świecie cloud gamingu!

Smart TV od Samsunga to bez wątpienia jedne z najlepszych urządzeń w swojej klasie. Renomę zawdzięczają nie tylko wysokiej jakości wykonania, ale i fantastycznemu oprogramowaniu jakim jest Tizen. Już jakiś czas temu powitaliśmy usługę Gaming Hub na telewizorach koreańskiego koncernu z 2022 roku. Tym razem mamy dobre wieści dla użytkowników nieco starszych urządzeń!

Kolejne telewizory Samsunga z usługami grania w chmurze!

Jak się dowiedzieliśmy, koncern z Korei pod naciskiem ze strony użytkowników nieco starszych modeli telewizorów postanowił także dla nich udostępnić aplikacje GeForce Now oraz Xbox umożliwiające prowadzenie rozgrywki w chmurze. Mowa o Smart TV z 2021 roku takich jak: QN700A, QN800A, QN850A, QN900A, WS1A, LS03A, AU7000, AU8000, AU9000, Q50A, Q60A, Q70A, Q80A, QN85A, QN90A i QN95A.

To dobra wiadomość dla ich użytkowników. Wspomniane urządzenia będą mogły bowiem pełnić rolę domowej konsoli po sparowaniu z nimi pada Bluetooth. Ubolewam nad tym, że sam nie skorzystam z rozwiązania na moim telewizorze. Jestem bowiem posiadaczem jednego z modeli na rok 2020. A wątpliwym jest, by koncern z Korei z czasem udostępnił rozwiązania dla dwuletnich urządzeń – raczej będzie chciał skłonić nas do wymiany ich na nieco nowsze.

Czytaj też: Splinter Cell powróci – tym razem jako remake

Dzięki polityce Samsunga cloud gaming zyskał jednak dalsze perspektywy rozwoju. Czy za kilka lat na jego rzecz pożegnamy konsole w ich tradycyjnej formie? To całkiem możliwe. Z ciekawością obserwuję dostępne na rynku usługi związane z cloud gamingiem, gdyż uważam, że to rozwiązanie ma przed sobą świetlaną przyszłość.

A czy Wy na co dzień grywacie w chmurze? Dajcie znać która z dostępnych usług jest Waszą ulubioną!

Grafika tytułowa: Xbox / Samsung