TOP 5 – najlepsze aplikacje do śledzenia aktywności

Wiosna, w którą wkroczyliśmy już ponad miesiąc temu to dobry czas, by zadbać o formę i by wrócić do aktywności fizycznej. W ostatnich latach chętnie sięgamy po opaski sportowe i smartwatche monitorujące parametry naszych treningów. Możemy też liczyć na szeroki wybór aplikacji wspomagających nas programami treningowymi i zapisującymi parametry naszego organizmu podczas ćwiczeń. Które powinny zwrócić naszą uwagę?

Oto najważniejsze aplikacje pomagające w treningach!

W sklepach z aplikacjami – Google Play oraz App Store – mamy dostępne setki ciekawych aplikacji, które mogą wspierać nas w treningach. Nie wszystkie jednak reprezentują wysoki poziom zarówno pod względem funkcjonalności, jak i jakości zbierania danych treningowych. Dlatego warto byśmy mieli świadomość tego, które z nich mogą być najlepszym wyborem. Są to rozwiązania, którym zaufały miliony osób z całego świata pozytywnie zafiksowanych na punkcie sportu. Wybraliśmy dla Was pięć najciekawszych propozycji!

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze słuchawki do biegania

Samsung Health

Samsung Health to aplikacja, której zadaniem jest współpraca z opaskami sportowymi oraz zegarkami Samsunga. Wspomniane urządzenia zapisują w niej dokonywane pomiary. Z rozwiązania możemy korzystać także wtedy, gdy na co dzień nie nosimy elektroniki na nadgarstku. Może ona służyć nam do zapisywania danych o spożytych posiłkach, czy też do śledzenia cyklu menstruacyjnego u kobiet. Samsung Health to świetny, przejrzysty interfejs oraz prostota obsługi. Aplikacji zaufały miliony użytkowników na całym świecie i w zasadzie – trudno się temu dziwić.

Google Fit

Google Fit to aplikacja od koncernu z Mountain View, którą docenią szczególnie te osoby, które na co dzień użytkują zegarki z Wear OS na pokładzie. Śledzi ona naszą codzienną aktywność na podstawie danych rejestrowanych za pośrednictwem smartwatcha, bądź w ostateczności – za pomocą telefonu. Ponadto apka może pomagać nam w ustalaniu celów związanych z codzienną aktywnością. Może też być swoistym HUB-em wyświetlającym nam dane z powiązanych z nią aplikacjami od innych producentów (w tym niektórych wymienionych w dzisiejszym zestawieniu). Interfejs? Prosty i czytelny. Jeśli podoba Wam się wygląd innych narzędzi od Google, to tutaj poczujecie się jak w domu.

Strava

Strava to prosta aplikacja służąca do rejestrowania naszej aktywności fizycznej. Doceniają ją szczególnie te osoby, które na co dzień biegają lub wybierają rower. Strava może jednak śledzić także inne aktywności fizyczne – od jogi po pływanie. W przypadku prezentowanej, popularnej aplikacji możemy wchodzić w interakcję z naszymi znajomymi. Strava śledzi także trasę, po której się poruszamy, zapisuje ją na mapie i analizuje jej szczegółowe parametry. Rozwiązanie dostępne jest w wersji darmowej. Możemy jednak także zdecydować się na subskrypcję, która rozszerza możliwości usługi. Jak większość apek sportowych i ta jest przejrzysta i wygodna w obsłudze. Wszystkie dane mamy pod ręką!

Mi Fitness

Mi Fitness to aplikacja będąca rozwiązaniem analogicznym do Samsung Health, jednak przeznaczonym do obsługi elektroniki noszonej od chińskiego koncernu Xiaomi. Mamy tu więc możliwość zapisywania danych zbieranych przez wspomniane akcesoria, jak i wykonywania dodatkowych czynności związanych z monitoringiem naszej codziennej aktywności. Wzornictwo aplikacji jednoznacznie nawiązuje do nakładki systemowej MIUI. Jeśli korzystacie z niej na co dzień – będziecie zadowoleni. Jeśli natomiast używacie iPhone’a, lub alternatywnych urządzeń pracujących pod kontrolą Androida – szybko nauczycie się nowego układu. Warto wspomnieć, że z poziomu apki możecie zarządzać ustawieniami wearables od Xiaomi.

Runkeeper

Runkeeper – jak sama nazwa wskazuje – to aplikacja stworzona z myślą o osobach uprawiających jogging. To osobisty trener, który nie tylko monitoruje nasze treningi, ale i serwuje nam podpowiedzi mające poprawić ich efektywność. Aplikację możemy mieć zawsze przy sobie choćby dlatego, że możemy zainstalować ją na pokładzie zegarków z Wear OS. Po wykupieniu dodatkowej subskrypcji nasi znajomi (również korzystający z Runkeeper) mogą w czasie rzeczywistym śledzić nasze treningi i naszą aktywność. Nie jest to aplikacja tak rozbudowana jak wcześniej wymienione, ale świetnie wywiązuje się ze stawianych przed nią zadań.

Czytaj też: TOP 5 – najciekawsze kamery sportowe do 3000 złotych

A z jakich aplikacji Wy korzystacie podczas treningów? Czy preferujecie korzystanie z prostych opasek sportowych? A może z rozbudowanych smartwatchy? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!